Норвезькі експерти розпочали проект із створення біоенергетичного центру у Борщові

bioelektrostantsiya_dlya_shkoly_3_1381319414Норвезькі експерти готові започаткувати мережу біоенергетичних центрів в Україні. Обговоренню цієї ініціативи була присвячена зустріч Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергія Савчука з представниками та членами Норвезько-Української Торгової Палати, яка відбулася в Держенергоефективності України.

Зокрема, уже розпочали проект із створення подібного центру у місті Борщів Тернопільської області, повідомив управляючий директор норвезького технопарку «Energy Farm» Ерик Хол. Він також презентував присутнім досвід роботи центру біоенергетики в Норвегії, який є  одним з мережі демонстраційних майданчиків практичного використання енергії біомаси для життєзабезпечення місцевих громад: від тепла у домі до громадського транспорту.

У свою чергу представник Норвезько-Української Торгової  Палати Генрік Сейп зазначив, що сфера енергоефективності та відновлюваної енергетики для Уряду Норвегії є пріоритетними напрямами співпраці з Україною та висловив бажання норвезької сторони співпрацювати у напрямку розвитку біоенергетики в Україні.

«Сьогодні в Україні розпочата реформа з децентралізації, на місця мають бути передані і повноваження, і ресурси для їх реалізації. Розвиток відновлюваних джерел фактично є енергетичною децентралізацією. І хоча в Україні вже існує низка прикладів успішного використання біомаси для енергозабезпечення міст та селищ, ми повинні масштабувати такі приклади. Вдалою формою для цьогоє  впровадження діючих демонстраційних проектів за норвезьким досвідом», – зауважив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

Наприкінці зустрічі сторони обговорили подальший алгоритм дій щодо якнайшвидшої реалізації проекту зі створення технопарку «Energy Farm» в Україні.

Вам також може сподобатися