Чому арештували рахунки “Теплокомуненерго”?

haz_tarif_141080006794Десятки мільйонів боргу наших тепловиків за газ спричинили судові позови і як наслідок накладення арешту на частину коштів підприємства.
Комунальне підприємство “Тернопільміськтеплокомуненерго” – збиткове. Тариф для населення значно нижчий рівня рентабельності. Тобто кошти, які “збирають” тепловики, менші аніж їхні витрати на енергоносії та забезпечення населення теплом та гарячою водою.
Ситуацію рятували кошти з держбюджету, якими перекривали різницю тарифу та витрат. Таке покриття, в ідеалі, мало б виводити КП на ноль. Тобто не заробляють, але і не боргують. Проте держава, зважаючи на массу проблем, перераховувала кошти не в повному обсязі. Таким чином утворилось замкнуте коло: держава боргує тепловикам, тепловики третім особам. Найбільша стаття витрат “Тернопільміськтеплокомуненерго” – оплата за газ. Загальний борг підприємства, станом на серпень 2014 року, за даними міністерства енергетики України – близько 119 мільйонів гривень. Борг за поточний рік, близько 46 мільйонів гривень.
– Така ситуація виникла через державну політику та занижений тариф минулими роками, – повідомили під час підготовки однієї з публікацій в адміністрації КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”. – Сума, яку сплачували споживачі, лише на 75% перекривала фактичну вартість послуг. Аби врівноважити ситуацію, держава мала зобов’язання покривати різницю тарифів, але грошей бракувало. Тож зараз держава боргує нам 75 млн грн. Нещодавно тарифи підняли через здорожчання газу. Нові тарифи рентабельніші, але ще не на 100% економічно обгрунтовані для підприємства….
Крім ситуації з боргуванням комунальне підприємство ще й “влізло” в кредити на модернізацію системи теплопостачання міста. Загальна сума грошей, які позичають (за курсом 16 грн) сягає 800 мільйонів гривень. Розрахуватися цими грошима за борг не можуть, бо ж кошти мають пряме цільове призначення крім того на рахунки “падає” не уся сума, а її щорічні частини. Перші роки користуванням кредитом комунальники мають сплачувати лише відсотки, без погашення тіла. Мова йде про мільйони гривень в рік. Для збиткового підприємства-боржника такі суми катастрофічні. Ми писали про кредит і зазначали в публікації можливі ризики через неплатоспроможність. Тоді в адміністрації висловлювали сподівання на краще. Та нажаль в нашій країні поки що приходить не краще, а гірше. Нещодавно виконавча служба винесла постанову про арешт частини коштів та рахунків. Наразі сума арештованих грошей чотири з лишком мільйони. В контексті боргів це може викликати проблеми і в населення. Наразі питання про обмеження теплопостачання міста не стоїть, тобто тепло в квартирах буде. Проте, якщо ситуацію не розрулити, то все може змінитися адже заморожені рахунки та фінансові проблеми можуть в свою чергу спричинити зволікання з оплатою грошей по кредитних зобов’язаннях. Зараз КП оскаржує такий арешт в суді бо на думку юристів такі дії суперечать закону. Та навіть в випадку успіху питання боргів залишається відкритим.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися