Як на Тернопільщині проводять профілактику вірусу Ебола

imagesЗаходи, які потрібно здійснити для попередження епідемічного спалаху гарячки Ебола та поширення її на території області обговорили на позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Засідання за дорученням виконувача обов’язків голови Тернопільської облдержадміністарції Івана Крисак 25 листопада провів начальник управління з питань цивільного захисту населення ОДА Євген Лукавий.

Зокрема, для проведення першочергових заходів профілактики слід придбати засоби індивідуального захисту медичного персоналу та обладнання для відбору зразків крові, повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Овчарук. Для цього потрібно 100 тисяч гривень.

«Вірус Ебола – важке захворювання, проти якого немає ліків та вакцин, – додав Віктор Овчарук. –  Процент летальності від даного захворювання – 80%, а у деяких країнах – 90%. Вчені Канади обіцяють вакцину через два роки. Впершее виявили вірус у березні 2014 року на території країн Західної Африки, у травні вірус поширився у Північній Америці, а у серпні – дійшов до Європи. Як відомо, вірус Ебола на даний час уже зафіксований у Німеччині та Польщі.  Враховуючи міграцію населення і той факт, що в області навчається багато студентів із Західної Африки, ми розробили комплекс заходів для застереження жителів від даного захворювання».

Кошти на проведення цих заходів не були передбачені у обласному бюджеті 2014 року .  Тож їх запропонували виділити із резервного фонду.

Дане рішення підтримали на засіданні комісії. Відтак, кошти перерахують департаменту охорони здоров’я ОДА, обладнання та засоби захисту передадуть комунальній установі Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф».

«Заходам  запобігання поширенню даного вірусу потрібно приділити особливу увагу. Всім нам відомий закон медицини про те, що краще хворобу попередити і підготуватись до неї належним чином. В іншому випадку можна витратити набагато більше коштів на лікування», – зазначив Іван Крисак. – Тож окрім інформування населення, маємо потребу впроваджувати реальні заходи щодо запобігання поширенню вірусу».

Вам також може сподобатися