7 мільйонів гривень заборгували тернополяни “Тернопільводоканалу”

201302080911457 мільйонів гривень заборгували тернополяни комунальному підприємству “Тернопільводоканал”. Це на 2 мільйони більше, ніж у попередні роки. Зростання заборгованості змусило комунальників боротися радикальніше зі злісними боржниками. Тепер їх відключають від водопостачання і водовідведення, примусово стягують заборговане через суд.

Платити за послуги водопостачання і водовідведення потрібно до 20-го числа кожного місяця.

– Багато споживачів в нас оплачують після 20-го числа. Це зрозуміло. В кожного є певні обставини. Єдине прохання до таких абонентів – платити до останнього робочого дня місяця. Тому що якщо абонент-споживач розрахувався в останній робочий день, то такі кошти поступають нам наступного місяця, в такого разі рахуватиметься, що в поточному місяці він взагалі не розрахувався, – розповідає начальник відділу розрахунків населення КП “Тернопільводоканал” Руслан Бурмас.

До прикладу, у листопаді ті, хто не розрахувався з водоканалом, але хочуть уникнути пені, заплатити ще можуть до п’ятниці, 28 листопада – останнього робочого дня місяця, бо вже з суботи вважатимуться боржниками. “Тернопільводоканал” матиме право подати на вас до суду, “відрізати” від системи водопостачання чи перекрити каналізацію. Розрахуватися за послуги КП “Тернопільводоканал” можна як у касі підприємства, так і в поштових відділеннях, касах “Ощадбанку” та через інтернет. Якщо ж ви “дотягли” до останнього робочого дня місяця, то, аби ваші гроші потрапили на рахунок вчасно, краще заплатити їх в касу підприємства, що на вул. Медова, 1.

Для “боротьби” з боржниками у водоканалівців є цілий “арсенал зброї”. Про те, що ви почали боргувати, попередить колір щомісячного рахунку. Замість зеленого отримаєте жовтий чи червоний. Водоканалівці кажуть: завжди йдуть назустріч споживачеві, пропонуючи розтермінування суми боргу, пояснюючи можливість та процедуру отримання субсидій та пільг.

– Якщо після роз’яснень наші абоненти не розрахувалися, ми змушені звертатися до суду для примусового стягнення боргу. Якщо від нашого підприємства потрапляє заява про примусове стягнення боргу, то доведеться заплатити додатково. Це є додатковий збір, який складає 122 гривні інфляційні, 3% річних. В багатьох випадках сума інфляційних більша, ніж сума боргу за водопостачання та водовідведення, – каже Руслан Бурмас.

У випадку невиконання рішення суду добровільно, державна виконавча служба змусить вас розрахуватися. А це і стягнення із заробітної плати, пенсії, і арешт рухомого та нерухомого майна з метою його подальшого вилучення та реалізації, і обмеження виїзду за кордон.

Коли й суд злісному боржникові не указ, то водоканалівці тимчасово припинять надання послуг водопостачання чи водовідведення. Підключення можливе тільки після повного розрахунку боржника за спожиті послуги. Лише у листопаді без каналізації у Тернополі залишилися майже 40 злісних неплатників. У водоканалі просять абонентів з розумінням поставитись до вчасного розрахування за спожиті послуги. Тільки за своєчасної оплати комунальники обіцяють стабільне надання послуг.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися