Епідеміологи скаржаться, що жителі області не хочуть щепитися від грипу

24431За останніми даними зі всієї Тернопільщини зробили щеплення від грипу лише 128 осіб. Медики занепокоєні такою ситуацією і побоюються, що область буде вразливою до сезонної хвилі  захворювань на грип. Поки що ж епідеміологічний поріг не перетнутий, а за кількістю захворювань в області найнижчі показники в Україні.

На території Тернопільської області захворюваність на грип та гострі респіраторно-вірусні  захворювання наразі утримується на рівні сезонної, відповідає середнім показникам для цієї пори року. Епідеміологічний поріг по ГРВІ не перевищено: на цю пору він складає 33 випадки захворювання на 10 тисяч населення, маємо 23, 7 випадків. Захворювання грипом зареєстровано лише одне – у мешканця Чорткова. Це грип групи «Б», повідомляє  головний спеціаліст відділу епідеміології та санітарної охорони території Головного управління Держсанепідслужби в області Світлана Маціпура.

Упродовж тижня  в області на гострі респіраторно-вірусні інфекції захворіло 2547 осіб, це на 7% більше у порівнянні з попереднім тижнем та на 10% більше порівняно з минулорічним показником. Більше половини з тих , хто занедужав – діти, з них 28% – школярі.

Попри спокійну ситуацію, все ж найближчим часом спеціалісти очікують зростання захворюваності на осінні недуги. Не так небезпечні ГРВІ, як грип. Цього року на Тернопільщині паразитуватимуть два види грипу групи А: «Каліфорнія» і «Техас» та представник групи «Б» – штам «Массачусетс».

Медпрацівники занепокоєні тим, що в області  дуже мало людей зробили протигрипозне щеплення – лише 128 осіб.

– Це одні з найнижчих показників в Україні, тоді як у минулі роки на Тернопільщині в сезон робили і 12 тисяч щеплень. Ми входимо в епідемічний період з низьким бар’єром спротиву: майже немає імунного прошарку серед жителів області, і всі, хто не щеплений, підпадають під ризик захворіти, – зауважує заступник начальника Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Нінель Цяпа.

Люди не поспішають робити щеплення з багатьох причин. Вакцина коштує відносно недешево: від 70 до 160 гривень, її можна придбати в аптеках під замовлення. Зараз в Україні роблять щеплення від грипу трьома видами вакцин: «Ваксігрип» (виробник Франція), «Інфлувак» (Нідерланди) та «Флюарикс» (Німеччина). При покупці слід звернути увагу на дату виготовлення, тому що термін придатності рідини для щеплення – один сезон. Адже вакцину розробляють спеціально відповідно до штамів, які діятимуть у той чи інший період.

Щеплення за рахунок коштів із місцевих бюджетів проводять Зборівський і Підгаєцький райони, також розпочали щепити людей у Гусятинському, Шумському, Кременецькому районах та місті Тернополі. На інших територіях, за словами епідеміолога, щеплення ще не проводяться.

Також жителі області бояться робити щеплення, щоб не зашкодити здоров’ю, люди сумніваються в якості вакцин, бояться ускладнень. Крім того, існує думка, що вакцинація не потрібна людині взагалі. У відповідь на це тернопільські фахівці наголошують, що зараз маємо справу з новим поколінням вакцин, які не містять у собі живих збудників, а лише сукупність антигенів, на які в людини виробляються антитіла. Медики кажуть, що можна робити протигрипозні щеплення навіть вагітним жінкам та дітям від 6 місяців (півдози).

Якщо ви відчуваєте симптоми хвороби, епідеміологи радять звертатися до лікарів. Коли добре відомі народні методи лікування можуть допомогти одужати, то призначати собі медикаменти – небезпечно. Непрофесійне самолікування може призвести до ускладнень хвороби. Важливе правило для одужання від простудних болячок – пити багато рідини, вона виводить з організму токсини і пришвидшує одужання. Також фахівці звертають увагу на реабілітаційний період після недуги: потрібний добрий відпочинок, поживне харчування. Найкраще було б провести вдома два дні після того, як спала температура, щоб організм відновився і набрався достатньо сил.

Вам також може сподобатися