Валентин Хоптян планує зайнятись господарською діяльністю

2223 Поки жителі Тернопілля активно підтримували Євромайдан, окремі чиновники активно відстоювали позиції режиму Януковича та збирали людей на Антимайдан. Зараз у цих чиновників такі ж бажання, як і в більшості українців — якнайшвидше закінчити війну та взяти курс на Європу

Після Революції гідності головні “стовпи” режиму Януковича на Тернопіллі уже на пенсії або в пошуку іншої роботи. Валентин Хоптян, який очолював Тернопільську обласну державну адміністрацію, ще ніде не працює.

– Найближчим часом усе проясниться, – каже він. – Думаю, що займатимусь господарською діяльністю. Стосовно політики, то поки не співпрацюю з жодною із політичних сил.

Під час Революції гідності євромайданівці вимагали, щоб Валентин Хоптян подав у відставку з посади губернатора. На цю пропозицію Хоптян відповів категоричною відмовою і зазначив, що зробить це тільки за вказівкою президента.

На питання, чи буде він вішатися, якщо накаже Янукович, голова області відповів ствердно: “Якщо скаже вішатися – повішуся”.

Зараз екс-губернатор інформацію про повішання вважає провокативною і вирваною з контексту. Мовляв, опоненти вдавалися до будь-яких способів, лиш би його дискредитувати.

Екс-голова обладміністрації вважає, що Революцію гідності спровокували ряд помилок тодішньої влади.

– Коли у Вільнюсі була зустріч за участю Віктора Януковича, я у Тернополі проводив „круглий стіл” з представниками бізнесу і агітував за асоціацію з Євросоюзом, – пригадує пан Хоптян. – Вважаю, що тоді було допущено цілий ряд помилок. Можна було не підписувати асоціацію, але нормально і вчасно все пояснити, щоб люди розуміли ситуацію. А можна було і наважитися та підписати. По-різному зараз можна гадати, але цього всього можна було уникнути. Якби там не було, я вважаю, що настане час і Україна таки буде в Європі. Проте зараз для нас головне зробити все для того, аби закінчити війну.
Запитання “хто винен у війні на Донбасі” Валентин Хоптян вважає досить складним, на яке одразу не так просто відповісти.

– Винних багато, – каже пан Хоптян. – Зовнішній чинник у війні на Сході країни нам усім відомий. Але є ще і внутрішній. Вважаю, що у цій війні є вина попередньої влади, яка спровокувала початок конфлікту. Також вважаю, що є і значна вина влади теперішньої, яка не все зробила для того, щоб це вчасно зупинити. На мою думку, якщо неможливо закінчити війну силовим методом, отже, потрібно боротися дипломатичними.

Валентин Хоптян розповідає, що зараз часто спілкується зі своїми колегами, з якими разом працював в ОДА.

– У мене була потужна команда, – каже колишній губернатор. – Це стосується не тільки моїх заступників, а й начальників управлінь. Ми більше займалися господарською діяльністю, аніж політикою.

Частина членів команди Хоптяна політичними справами і справді не займалася, вони були більше зосереджені на господарській діяльності. Проте деякі займалися не тільки господарством, а й організацією поїздок на Антимайдан. Наприклад, у місцевих інтернет-виданнях поширювали інформацію, що відправленням тернопільських чиновників на Антимайдан займався начальник департаменту агропромислового розвитку Андрій Хома. Зараз він уже не працює в ОДА – пішов на пенсію.

На пенсію вийшов і заступник Хоптяна – Юрій Желіховський.

Як розповів свободівець Володимир Стаюра, під час блокування євромайданівцями Тернопільської обласної адміністрації Юрій Желіховський не міг потрапити на роботу, щоб відмітитися. Тому вирішив перелізти через паркан, але невдало. У результаті отримав перелом ноги. Кілька місяців лікувався і з посади заступника голови ОДА вийшов на пенсію за інвалідністю.
Цікаво, що Юрій Желіховський завжди відзначався толерантністю і, працюючи у владі, не дошкуляв політичним опонентам, тож особливих претензій до нього не було.

З інших заступників Хоптяна найбільш одіозний Петро Гоч – до завершення Революції гідності він був також заступником голови обласної організації Партії регіонів. Після звільнення з посади заступника голови ОДА та розпуску обласної організації Партії регіонів Петро Гоч відійшов від політичних справ. Принаймні публічно не бере участі у політичній діяльності.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися