Навесні тернопільські школярі відпрацьовуватимуть тривалі зимові канікули

2703Школярів на Тернопільщині вже скоро чекають зимові канікули. Найшвидше відпочинок почнеться у тернопільських учнів. Останній день навчання у першому семестрі для них –  6 грудня. В інших містах і селах області діти на канікули підуть наприкінці грудня – повідомили нас в департаменті освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації.

Аби зекономити на опаленні, на Тернопільщині змінили навчальний графік учнів. Торкнулися зміни, насамперед, тих шкіл, де теплО в класах залежить від газу. Навчальні заклади, де є грубки на дровах, твердопаливні котли, вчаться за звичайним графіком. Для решти відпрацювання розприділили протягом семестру і скоротили осінні канікули. Тернопільські учні зараз відпрацьовують останній тиждень перед відпочинком. Інші школярі області будуть навчатися майже до кінця грудня. Канікули в різних районах Тернопільщини почнуться і триватимуть по-різному. Рішення приймали директори шкіл спільно з районними відділами освіти.

– Переважно канікули розпочинаються 20-27 грудня. Тривати будуть до 21 січня або до 8 лютого 2015 року. Йшли узгодження і начальників відділів освіти, і керівників районних адміністрацій виходячи з економічних мотивів, щоб освіта могла допомогти в цьому плані для району, – розповів директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа.

Доки триватимуть зимові канікули у Тернополі, достеменно не відомо. Рішення прийматимуть цього тижня. В обласному департаменті освіти коментують: тривалі зимові канікули доведеться відпрацьовувати і навесні. Вчитися будуть по суботах, додатковими уроками і скоротять весняні канікули.

– Справляємося з викладанням навчальної програми. Звичайно, ми втрачаємо на якості, бо діти втомлюються, це є додаткові уроки, по суботах і ми мусимо це констатувати. На рівні Міністерства думаю вже наступного року ми будемо мати централізовані рекомендації і це не буде впливати на якість навчання. І взагалі надіємося на кращі обставини зовнішні, політичні, – каже Любомир Крупа.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися