Дітей учасників АТО обіцяють звільнити від плати за харчування в садках

5146(2)Додаткові пільги родинам, у якиї є учасники бойових дій на Сході країни, активно впроваджують у багатьох регіонах країни. Зокрема, у Чернівцях дітей з таких родин звільнили від плати за харчування в навчальних дошкільних закладах, а також безкоштовно забезпечили проїзними квитками.

У Тернополі подібного рішення міська рада ще не приймала. Після дзвінка журналіста в місцеве управління освіти та науки, керівник структури запевнила, що обов”язково поговорить про можливість запровадження такого виду пільг із міським головою Сергієм Надалом.
– Дякую вам за ідею, було б гарно, – каже вона. – Я вже дала доручення своїм працівникам порахувати, скільки орієнтовно дітей учасників АТО відвідують місцеві дошкільні навчальні заклади. Обговорю питання із мером. Думаю, це не буде дуже накладно для бюджету. І, зрештою, ми зможемо тут, на місці, хоча б таким чином допомогти бійцям та їхням сім”ям.

Нагадаємо, що тернополяни, рідні яких беруть участь у бойових діях на Сході країни, можуть скористатися й іншими пільгами. Приміром, ініціатива львівян про звільнення учасників АТО та членів їхніх сімей  від сплати комунальних послуг хвилею покотилася по іншим містам. З 1 вересня від сплати комуналки були звільнені і тернопільські бійці. Таке рішення депутати прийняли на сесії міськради ще 20 серпня. Щоправлда, місцеві чиновники не врахували того факту, що багато військовослужбовців зареєстровані у військових частинах разом зі своїми дружинами та дітьми. Тому скористатися ціює пільгою не можуть.

Наразі за рахунок міського бюджету від сплати компослуг звільнили 280 сімей, розповідає виконуючий обов”язки начальника управління соціальної політики міськради Володимир Сулима.

– За газ і світло родини все-таки мусять платити, – акцентує він. – Якщо спочатку ці пільги стосувалися тільки найближчої рідні учасника АТО, дружини, неповнолітніх дітей, батька та матір, то тепер ситуація змінилася. Згідно із доповненнями, пільги нараховують на всіх осіб, які зареєстровані з учасником АТО в одному помешканні.

Ще один вид допомоги, якою можуть скористатися тернополяни, – це компенсація додаткових витрат на плату комунальних послуг. Через підвищення цін і тарифів на природний газ, централізоване опалення та постачання гарячої води з 1 липня 2014 року родини, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, могли розраховувати на компенсацію. Відшкодування визначається як різниця між розміром плати за комунальні послуги у межах норм споживання після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу. За словами пана Сулими, таку допомогу від держави в Тернополи отримала 31 сімя. І то сума компенсації дорівнює усього-на-всього 8-30 грн.

Для сімей учасників АТО також ініціювали безкоштовне встановлення лічильників обліку на воду. Крім цього,на виконкомі міськради ще раніше завтердили схему генерального плану використаня території на вулиці Микулинецькій, виділеної для земельних ділянок, передбачених учасникам АТО.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися