З гуртожитку на вул. Федьковича не виселятимуть

vlcsnap-2014-11-28-18h29m31s167З будинку на вулиці Федьковича людей не виселятимуть. Хвилювання мешканців почалися, коли в приміщення забрали статус гуртожитку. Та міська влада намагається повернути будівлі це звання.

У будинку на вулиці Федьковича, 14 працівники 3-ї лікарні проживають вже три десятиліття. Згідно із законом, вони вже могли би приватизувати своє житло. Але зараз мешканці хвилюються, аби їх не виселили з приміщення. Кажуть, що міська влада запропонувала їм переселитися в гуртожиток на вулиці Лук’яновича, 3.

ОЛЬГА ЗУБИК, мешканка будинку на вул. Федьковича, 14:

«Ми тут, в Центрі, займаємо майже 100 м.кв. всі п’ятеро. А там він запропонував нам 12 м.кв. Та ж нас є троє сімейних і двоє одиноких, то нам відповідно, має бути житло таке, щоб ми змогли жити».

Не підійшли тернополянам й умови гуртожитку на Лук’яновича. Показують на фото, що їхній сьогоднішній дім хоч і визнали аварійним, має набагато кращі умови:

«Стелі. Бо тому що вони сказали, що цей будинок аварійний. Це всюди, ми так зрозуміли, тріщини, вже йому приходить кінець. Це ванна».

Натомість фото помешкання на Лук’яновича, 3 демонструють зовсім протилежні умови:

«Бачте, це двері в туалет. Дирка яка от. Це стеля. Це в коридорі вхідні двері в кімнати. От розетки вирвані, двері вивалюються».

Міський голова каже, переселяти мешканців з гуртожитку на Федьковича не будуть. У цьому він запевнив глядачів нашого телеканалу в прямому ефірі програми «Слово мера».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ніхто людей переселяти звідти не буде. Це однозначно. Це питання вирішене, це питання категоричне. Хочу людей заспокоїти – ніхто не буде вживати жодних заходів, люди зможуть спокійно там проживати, в тих кімнатах, яких вони проживають до цього часу».

Чому в будівлі на Федьковича, 14 забрали статус гуртожитку, намагається з’ясувати адвокат мешканців. Каже, що зараз, поки справа ще перебуває в Тернопільському судді, цих документів не вистачає.

РОСТИСЛАВ НЕБЕЛЬСЬКИЙ, адвокат мешканців будинку на вул. Федьковича, 14:

«Є певні похідні документи, такі як інвентарна справа та ін.. Але саме рішення про внесення до реєстру гуртожитків, які, наприклад, на балансі виконавчого комітету, немає. Рішення тут елементарне – створити комісію і щоб ця комісія розглянула. При тому, що вже є документи, які свідчать про те, що ця будівля вже мала статус гуртожитку. Їх просто потрібно віднайти».

Як пояснив міський голова, зараз всі відповідні служби працюють над тим, аби повернути гуртожитку його статус. Та під час процедури мешканців також не виселятимуть з їхньої домівки.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Згідно висновку санстанції, дане приміщення не може бути визнане як житлове і придатне для житлового проживання. Але там є певна група людей, працівників, до речі, наших комунальних закладів лікувальних, які живуть там багато років. Ми не можемо звідти їх просто забрати на вулицю, не запропонувавши їм помешкання, на яке вони будуть згідні. Сьогодні в Тернополі таких помешкань не існує. Тому ми розумієм, що мусимо йти людям назустріч. І зараз зробити всі заходи для того, щоб провести певні роботи, отримати відповідні висновки від санстанції, надати цим приміщенням, де люди проживають, статус гуртожитку, статус житлового приміщення для того, щоб вони могли там далі спокійно проживати».
Джерело: ІНТБ

Вам також може сподобатися