Із дитсадків діти повертаються хворими

22Тернопільські батьки нарікають на те, що в садках діти масово хворіють. Замість того, щоб вчасно вийти з декретної відпустки на роботу, матері змушені продовжувати відпустку або «вибивати» лікарняний по догляду за дитиною.

Анна (прізвище редакції відоме – прим. ред.) розповіла, що її донька Катя не може відвідувати дитячий садок, адже постійно хворіє.

– Тиждень ходимо, три – вдома, і так з вересня, – говорить  жінка. – Дитина просто не «просихає» від таблеток. У свої два рочки вже встигла захворіти на гнійну ангіну. Постійні нежить, кашель, болі в горлі. Це просто неможливо!

За словами жінки, усій родині за чергою доводиться йти на лікарняний, щоб лікувати дівчинку. Пані Анна не може повноцінно працювати після декретної відпустки.

Приймають хворих дітей

– Я постійно маю думати, з ким залишити дитину, адже директорові на роботі не поясниш, що кожного тижня або через тиждень моя дитина знову хвора. Ми вже просто боїмося відвідувати садок. Там такі бацили, що й дорослих косить!

За словами жінки, вона ніколи не веде свою доньку хворою в дитячий колектив. Натомість є батьки, які ведуть дитину в садок, незважаючи на її самопочуття.

– У тому, що діти так часто там хворіють, винні ті батьки, які, незважаючи ні на що, здають дитину у садок і займаються своїми справами, – додає вона. – Часом дивлюся, як у малечі з групи зелені соплі аж до підбородка звисають. Нікому немає до того діла. Хтось кашляє і розносить інфекцію. Доволі часто хворих дітей ведуть у садочок ті батьки, які ніде не працюють.

Вину батьків пані Анна ділить навпіл із вихователями. Адже саме вони приймають хворих дітей.

– Кажуть, якщо немає температури, мусять брати. А те, що кашляє, аж захлинається, ледве говорить, то нічого страшного, – додає мама. – Кілька разів уже пробувала поговорити з вихователями. Вони кажуть, що телефонують батькам хворих дітей, просять забрати, а ті сваряться, роблять педагогів винними. Мовляв, вранці дитина була здорова, тож хай гуляє. Медсестра також особливо уваги дітям не приділяє. Сидить у своїй кімнаті, наче раритет – з місця не зсунеться. Тож я собі вирішила: бачитиму хворих дітей у групі, сама вестиму їх до батьків. Інакше моя дитина, у якої після хвороби ослаблений імунітет, ще довго не відвідуватиме дошкільний заклад.

Ведуть нездорових малят

Трирічна донька Мар’яни Потякової відвідує садочок уже три місяці. Але фактично була, напевно, тільки півтора. Дитина постійно хворіє. Витрати на ліки у молодої родини шалені.

– До садочка донечка взагалі дуже рідко хворіла, ми навіть не знали, що таке застуда, – говорить жінка. – Тепер із болячок не вилазимо. Востаннє, коли вона серйозно захворіла, я навіть була змушена давати їй антибіотики. Вони ще більше пригнічують імунітет.

Тернополянка закликає всіх матерів бути свідомими. Вона впевнена, що саме через несвідомих батьків і виникають такі проблеми.

– Дитина має сильний нежить чи кашель, а її ведуть до садочка, – обурюється жінка. – Вихователі, звісно, не можуть  вгледіти за кожним малюком. Ми, батьки, мусимо самі подбати про наших дітей.

Ще одна проблема, про яку говорять тернопільські батьки, – неналежне надання медичної допомоги.

– Я знаю, що є такі лікарі, які відмовляються мамі відкривати лікарняний, якщо в дитини немає температури, а тільки нежить чи легке почервоніння горла.

Щоб менше хворіти, Мар’яна Потякова приділяє значну увагу профілактиці.

– Після садочка ми гуляємо, а у вихідні взагалі максимум часу проводимо на свіжому повітрі, – каже вона. – Восени та взимку в раціоні доньки – свіжі фрукти, чаї із сухофруктів. Хоча б таким шляхом намагаємося вирішити проблему. Але наразі щось не дуже виходить…

Дитина має адаптуватися

Тетяна Штаблава переконана, що будь-яка дитина мусить адаптуватися в дитячому колективі. І поки діти не «притруться» один до одного своїми мікробами, доти будуть хворіти.

– Так, напевне, формується імунітет, – припускає вона. – Коли ми тільки почали ходити в садок, то майже рік час від часу були на лікарняному. Напевне, 70% усього часу ми хворіли, і лише 30% ходили в садочок. Наступного року було ліпше. А на третій – ще краще.

Як і інші мами, жінка наполягає на тому, щоб працівники садків не приймали хворих дітей. Інакше тоді всі масово починають хворіти.

У малих дітей імунітет залежить ще й від емоційного стану, говорить вихователь одного із садків.

– Малюки, особливо ті, які ходять в ясельну групу, спочатку дуже плачуть, нервуються через те, що мами немає, відповідно, імунітет знижується і всі хвороби до них чіпляються швидше, – каже пані Марія (прізвище редакції відоме). – Узагалі у дітей до трьох років імунна система тільки формується, тому вони частіше хворіють.

За словами пані Марї, кожен ранок у садочку починається з огляду дитини. Вихователь повинен оглянути вихованця перед тим, як взяти до себе в групу. В осінньо-зимовий період усім дітям міряють температуру. Якщо вихователь чи помічник вихователя помітили ознаки недуги, вони повинні показати дитину медсестрі.

– Якщо дитина хвора, ми поміщаємо її в ізолятор, тим часом телефонуємо батькам, аби прийшли та забрали доньку чи сина, – продовжує співрозмовниця. – Батьки також різні бувають. Одні йдуть одразу після дзвінка, інші – затягують час. Дехто свідомо веде малюка в садок, навіть якщо той нездужає. Бувають такі, які навіть свічку від температури примудряються зранку поставити – і в садок.

Вихователь зауважує, що не завжди в хворобі дитини винні працівники дошкільних навчальних закладів.

– Ми намагаємося дотримуватися всіх санітарно-гігієнічних норм, які записані в інструкціях, – каже вона. – Звичайно, є різні і батьки, і вихователі. Але чомусь мами й тати не думають про те, що їхня дитина могла підхопити вірус не в садку. Самі батьки можуть хворіти, діти також ходять у магазини, їздять у громадському транспорті. А там не менше бактерій і вірусів.

«Ранковий огляд у садках – обов’язкова процедура»

Кожен ранок у дошкільних навчальних закладах в ідеалі починається з огляду. За словами головного спеціаліста відділу охорони здоров’я міськради Ірини Питель, вихователі ретельно оглядають зів та шкіру, з’ясовують, чи мав малюк контакт з інфекційними хворими в той час, коли не відвідував садок. Малюкам також міряють температуру.

– У вихователя немає медичної освіти, тому, якщо вона підозрює наявність захворювання у конкретної дитини, мусить відвести її на огляд до медсестри, – каже вона. – Медсестра може скерувати дитину до дільничного педіатра, попередньо викликавши батьків.

Ірина Питель говорить, що можна зрозуміти ситуацію кожної сім’ї. Деяким батькам немає з ким лишити дитину, тому вони ведуть її в садок. Але якщо малеча хвора, це неприпустимо.

– Зрештою, захворіють не тільки інші діти, – наголошує спеціаліст. – Якщо хворобу не лікувати, то можуть виникнути небезпечні ускладнення для здоров’я хлопчика чи дівчинки. Тому потрібно дотримуватися визначених правил.

За словами пані Ірини, коли батьки незадоволені поведінкою вихователів або бачать, що в садок приймають хворих дітей, вони можуть звернутися до завідуючого закладом. Керівник розбереться в ситуації та прийме правильне рішення. Працівники відділу охорони здоров’я деколи також роблять комісійні виїзди в дошкільні навчальні заклади, аби перевірити належне виконання всіх гігієнічно-санітарних правил.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися