Телефонні шахраї намагаються спекулювати на батьківських почуттях

telefonПравоохоронці Тернопільщини вже неодноразово розповідали мешканцям області про так звані «телефонні» шахрайства і як від них вберегтися. Як свідчить міліцейська статистика, така профілактична робота приносить результат. Наші краяни дослухаються до  рекомендацій міліціонерів і  залишають пройдисвітів  ні з чим.
Обізнаність щодо такого виду шахрайства допомогла подружжю пенсіонерів з Тернополя не потрапити у пастку зловмисників. Як пригадує 68-річна тернополянка, до неї близько четвертої години ночі на стаціонарний телефон зателефонував невідомий. У слухавці лунало: «Я розбив машину, збив на переході чоловіка, мене забрала міліція». Далі почулися крики та плачі. Тернополянку охопила паніка, спросоння вона не могла зрозуміти, що відбувається. На запитання «хто телефонує», жінка не отримала чіткої відповіді. Тоді, назвавши ім’я свого зятя, запитала чи це він, чим сама себе видала. За збігом обставин родич був за межами міста, тож пенсіонерка подумала, що з ним трапилася біда.
Далі у слухавці жінка почула голос незнайомця, який представився майором міліції і сказав, що зятя жінки забирають до міліції і йому загрожує в’язниця. Злякавшись, тернополянка вже не контролювала себе. Псевдоправоохоронець висунув вимогу – за непритягнення до кримінальної відповідальності потрібно заплатити 11 тисяч гривень.
За словами жінки, вона була готова на все, аби врятувати зятя. На щастя, в цей час  вдома був чоловік жінки. Саме він «розкусив» шахрая. Він  з мобільного зателефонував на лінію 102 і перевірив інформацію, яку повідомив по телефону незнайомець. Таким чином пенсіонери вберегли себе від шахраїв та не дали їм можливості їм збагатитися.
– Я дізнався про такий вид шахрайства з телесюжету, який транслювали на місцевому каналі, – каже чоловік, –  тож знав, що зловмисники можуть телефонувати посеред ночі, представлятися працівниками міліції і вигадувати різні історії, аби виманити гроші.
Міліціонери і надалі будуть проводити профілактичну роботу серед населення, інформуватимуть про різні види шахрайств. Чим більше обізнаних, тим менше потерпілих.
Будьте уважні, не довіряйте незнайомцям. Якщо ви опинились в подібній ситуації – не зволікаючи, телефонуйте «102». Ваше оперативне повідомлення дозволить міліціонерам швидко відреагувати та затримати шахраїв!

Вам також може сподобатися