Тернопільщина забезпечена технікою на 99% для роботи в зимовий період

1280309_1299286Про заходи для створення безпечних і комфортних умов руху транспортних засобів на дорожній мережі в період сильних снігопадів та ожеледиці йшлося на засіданні колегії департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської облдержадміністрації, що відбулося 11 грудня.

«Всього для накопичення матеріально-технічних засобів витрачено 4155 тис.грн при потребі 6600 тис.грн, – повідомила заступник начальника відділу зв’язку, дорожнього господарства та транспортної інфраструктури управління розвитку транспортної інфраструктури, паливно-енергетичного комплексу та зв’язку департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму Тернопільської ОДА Лариса Бодань. – Із запланованих  ДП «Тернопільський облавтодор» 157 механізмів підготовлено до роботи в зимовий період 156 одиниць. Відтак готовність техніки складає  99% від їх загальної кількості».

За її словами, для пасивного снігозахисту автомобільних доріг загального користування відремонтовано снігозатримуючі щити в  кількості –  4200 штук (100% від планової потреби), влаштовано 8000 п.м. хмизових щитів на снігозаносимих ділянках, відремонтовано 9 стаціонарних баз протиожеледних матеріалів та 25 тимчасових майданчиків, підготовлено 36 пунктів обігріву.

Лариса Бодань розповіла, що укладено 53 угоди на залучення додаткових одиниць техніки сторонніх організацій (100%), із 53 запланованих. Крім того, сплановано узбіччя на дорогах державного значення, проведено фрезерування нерівностей покриття на площі 150 тис. м?, відремонтовано 1180 п.м. транспортного огородження, проведено інвентаризацію наявних 33-х площадок вздовж автодоріг державного значення на підходах до м. Тернополя та визначено  350 місць для відстою вантажного автотранспорту, встановлено 1050 комплектів дорожніх знаків, 5000  сигнальних  віх.

Також під час доповіді Лариса Іванівна підкреслила, що через недостатнє фінансування з державного бюджету виникла проблема з заготівлею паливно-мастильних матеріалів (дизпалива, бензину). Завершення підготовчих робіт ускладнюється й наявністю попередніх боргів за пісок, сіль, паливно-мастильні матеріали та запчастини. Тому для забезпечення належної підготовки до зими Службі автомобільних доріг потрібно близько 15 млн гривень (із врахуванням попередніх боргів).

Вам також може сподобатися