Програми ЗНО з 11 предметів залишилися без змін

22216 грудня вищі навчальні заклади України, відповідно до Умов прийому 2015 року, оприлюднять на своїх сайтах правила прийому. Кожний університет самостійно визначатиме перелік предметів, сертифікати ЗНО з яких абітурієнт повинен надати. Окрім цього, ВНЗ визначить тест зовнішнього незалежного оцінювання якого рівня – простого чи поглибленого – потрібно складати вступнику.

Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор  Лікарчук 10 грудня під час вебінару у Міністерстві освіти і науки України. Під час заходу в он-лайн режимі на Освітньому порталі «Педагогічна преса» усі бажаючи отримали відповіді на запитання щодо складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання та умов прийому до вищих навчальних закладів у 2015 році, інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Відповідаючи на запитання вступників, Ігор Лікарчук зазначив, що в порівнянні з минулим роком, програми ЗНО з 11 предметів залишилися без змін, а в програми з трьох предметів – внесені лише незначні зміни. За його словами, випускники минулих років, які вступатимуть до ВНЗ у 2015 році обов’язково складатимуть тести ЗНО.

Директор УЦОЯО наголосив, що складання тесту з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів, незалежно від навчального закладу, до якого вони планують вступити. Ті абітурієнти, які не пройдуть пороговий бал з цього предмету – не зможуть стати студентами у 2015 році. Щодо порогового балу, Ігор Лікарчук зазначив, що він визначатиметься експертною комісією під час проведення тесту. Експертна комісія встановить кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Нарахування балів проводитиметься за шкалою від 100 до 200, але 100 балів отримають тільки ті, хто подолає пороговий бал.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти наголосив, що майбутні абітурієнти з АР Крим, Донбасу матимуть такі ж права для складання тестів ЗНО, як і вступники з інших областей України, але обов’язково за наявності українського атестату про загальну середню освіту.

Вам також може сподобатися