Тернопільобленерго оприлюднило графік аварійних вимкнень електроенергії

10314606_686445771445750_8635246105248358653_n З 1 грудня в Тернопільській області, як і в Україні загалом,  введено в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії.

«Повідомлення про розпорядження Державного підприємства НЕК «Укренерго» щодо введення з 7.00 год. 1 грудня 2014 року графіків обмежень по потужності та енергії в повному обсязі ВАТ «Тернопільобленерго» отримало у складі інших енергопостачальних компаній 29 листопада 2014 року, – повідомив головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго» Степан Бартків. – Згідно повідомлення ДП НЕК «Укренерго» зобов’язало всі обласні енергопостачальні компанії неухильно виконувати встановлені ліміти зі споживання електричної потужності.»

Графіки аварійних вимкнень електроенергії  (ГАВ) вводяться у разі несподіваного виникнення в ОЕС України (електроенергетичній системі) аварійного дефіциту електричної потужності. ГАВ вводяться за командою чергового диспетчера державного підприємства НЕК «Укренерго», або диспетчера електроенергетичної системи, які погодженні із обласною державною адміністрацією (ОДА) та обласним відділенням Держенергонагляд.

У зв’язку із ускладненням ситуації та дефіцитом потужності в Об’єднаній енергосистемі України 1 грудня 2014 року о 9.10 год. за розпорядженням диспетчера центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми ДП НЕК «Укренерго» введено в дію графіки аварійних вимкнень (ГАВ) для всіх областей України та ВАТ «Тернопілобленерго» в тому числі.Як пояснив Степан Бартків, це не забаганка обленерго чи уряду, а такі вимкнення електроенергії – це необхідність задля збереження стійкої енергосистеми всієї країни.

«Електроенергію вимикатимуть споживачам на період до двох годин, якщо ситуація не покращується то одну чергу включають а іншу – відключають, – розповідає Степан Бартків. – Ми просимо споживачів з розумінням поставитися до ситуації, яка склалася в енергосистемі країни і по можливості обмежувати власне споживання електричної енергії, тим самим зменшити навантаження на об’єднану енергетичну систему України».

Енергетики нагадують, що графіки аварійних вимкнень щорічно складаються і вводяться в дію згідно з «Інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженою наказом №456 Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.11.2006 року.

У Графіку аварійних вимкнень електроенергії  всі лінії електропередач напругою 10-35 кілоВольт області, з відповідними центрами керування (підстанціями),   розділені на 10 черг сумарною потужністю 80 мегаватт. Кількість черг, до яких застосовуються ГАВ, у відповідності до ситуації в енергосистемі, вказує диспетчер центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми. Вказані черги обленерго повинно вимкнути на протязі 10-15 хвилин. Тобто, енергетики, маючи погодженні та затвердженні графіки аварійних вимкнень, не можуть передбачити, в які дні та години вони будуть застосовані. Тому споживачам, виходячи з дому потрібно пам’ятати, що електроенергія може вимкнутися і ввімкнутися в будь-який час.

Припинення дії графіків аварійних вимкнень буде здійснено по спеціальному розпорядженню ДП НЕК «Укренерго».

Адміністрація ВАТ «Тернопільобленерго» нагадує, що споживачі з питань вимкнення електроенергії можуть звернутися до кол-центру ВАТ «Тернопільобленерго» за номером 0-800-50-90-40 (цілодобово зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовно).

Вам також може сподобатися