У Тернополі відбувся Всеукраїнський юнацький турнір з греко-римської боротьби ім. Василя Дем’яного

dsc_8074У Тернополі відбувся ХІV Всеукраїнський юнацький турнір з греко-римської боротьби, присвячений пам’яті шестиразового чемпіона України, майстра спорту СРСР Василя Дем’яного. Відбулися змагання у спортивному залі Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка 13-14 грудня. Участь в урочистому відкритті турніру взяв заступник голови Тернопільської облдержадміністрації, віце-президент обласної федерації греко-римської боротьби Леонід Бицюра.

Він привітав учасників змагань та відзначив, що цьогорічний турнір зібрав рекордну їх кількість – понад 250 чоловік.
«Приємно, що з кожним роком Всеукраїнський юнацький турнір з греко-римської боротьби, присвячений пам’яті Василя Дем’яного збирає все більше учасників. Цього року до турніру долучилося 37 команд.  Я радий вітати гостей із Молдови, Румунії та Придністров’я, – наголосив Леонід Бицюра. – Не втомлююсь повторювати, що боротьба – це особливий вид спорту, який дозволяє не лише розвинутися фізично, а виховує риси характеру, які допомагають у  дорослому житті -це цілеспрямованість, впевненість у собі, наполегливість».

Під час урочистого відкриття заступник голови ОДА вручив посвідчення Майстра спорту України Олександру Новачку, який зайняв перше місце на чемпіонаті України у Рівному, а також відзнаки учасникам чемпіонату з греко-римської боротьби серед дорослих, який відбувся 5-7 грудня у Києві.

Як відзначив майстер спорту міжнародному класу, володар Кубка світу, призер чемпіонату Європи, старший тренер області з греко-римської боротьби Віталій Ліщинський, саме у Києві збірна Тернопільської області виборола три нагороди – одну срібну та дві бронзові.

«У ваговій категорії до 59 кілограм третє місце зайняв Майстер спорту України Василь Мончак, у ваговій категорії до 71 кілограма друге місце посів Олександр Новачок, також він підтвердив норматив майстра спорту. Незабаром Олександр їде у тренувальний табір, що в Конча-Заспі, а 20 грудня у складі української збірної виїжджає у Францію на змагання. У ваговій категорії до 85 кілограмів виборов бронзову медаль Володимир Лучанко», – наголосив Віталій Ліщинський.

Як зазначив Леонід Бицюра, на Тернопільщині відроджується греко-римська боротьба, хоча був період коли цей вид спорту не розвивався.

«Починаючи з 50-х років Тернопільщина мала солідну школу греко-римської боротьби, яка гідно виступала на всесоюзному рівні. Збірній Тернополя вдалося перемогти команду Москви, що свідчить про високий рівень підготовки наших спортсменів, – наголосив заступник голови ОДА. –  Тоді, власне, сформувалася плеяда тренерів, які сьогодні є старійшинами. Ми хочемо  відновити минулу славу. За останні два роки наші спортсмени досягли хороших результатів.  Маємо призерів чемпіонату Європи, чемпіонів України тож бачимо, що традиції відновлюються. Великим плюсом є те, що видатні спортсмени, залишаються на тренерській роботі і передають набуті знання молодому поколінню».

Міжнародний турнір з греко-римської боротьби пам’яті Василя Дем’яного для Тернопільщини став традиційним, його проводять чотирнадцятий рік поспіль. За словами директора Комунального закладу «Тернопільська дитяча-юнацька спортивна школа з греко-римської боротьби», заслуженого тренера України Андрія Телебана, турнір є одним із етапів підготовки до Чемпіонату України.
«Василь Дем’яний, тренуючи молоде покоління, вкладав у спортсменів всю душу. Він був фанатом боротьби. Ми продовжуємо його справу», – наголосив Андрій Телебан.

Вихованці КЗ «Тернопільська дитячо-юнацька спортивна школа з греко-римської боротьби», які представляли на турнірі честь Тернополя, виступили успішно. Так у своїх вагових категоріях перші місця посіли Петро Матлах, Олександр Питель та Степан Жмурко. Друге місце виборов Олег Дикий. Третє місце у своїх вагових категоріях зайняли Дмитро Мазурчак, Володимир Войтович, Дмитро Вівчарик, Олександр Хруленко, Алекс Паласюк.

Довідково:
Народився Василь Дем’яний 29 травня 1946 року у селі Перегінське Івано-Франківської області. Звання майстра спорту СРСР з греко-римської боротьби здобув у 1966 році. Був срібним призером чемпіонату СРСР 1969 року, шестиразовим чемпіоном України, срібним призером чемпіонату СРСР. Працював у спортивному товаристві “Спартак”, у Тернопільській ДЮСШ № 3. Трагічно загинув у 1996 році.

Вам також може сподобатися