Генеральний Дід Мороз Тернополя Михайло Безпалько – рекордсмен України

vlcsnap-2014-12-25-11h36m08s38Генеральний Дід Мороз Тернополя Михайло Безпалько – рекордсмен України. Він провів найбільше новорічних ранків у ролі Діда Мороза. Наступного року виповниться вже 58 років, як він одягає костюм цього зимового традиційного персонажа.

Михайло Безпалько Дідом Морозом працювати почав у 57-му.

– Уявіть собі, юнак, 19 років як себе почуває. Вийти на гурт дітей, все незвичне. Знаєте, ще розруха в Тернополі, ще не дуже так Тернопіль розцвів в 57-му році.

Пригадує, традиційних для теперішніх новорічних дійств приміщень не було. Вони з’явились з часом. Виступав на ялинках по школах та підприємствах.

– То ми як вдягали, як то кажуть, костюм Діда Мороза 25 грудня, то аж 10 січня його скидали. Вдень інколи доводилось грати по 10-12 ялинок.  Гуділи ноги в якомусь розумінні, голос сідав, але приходив додому, чайку кавусі попив, відігрівся, прийняв відповідні пігулки на горло, прополоскав і йшов ранком.

Голос хрипів, та дітвора приймала радо. Ділиться секретами: 50 відсотків успіху – хороша Снігурка, ще 50 – виступ Діда Мороза не позбавлений імпровізації.

– Там виходиш 1 на 1 з дітворою. А з дітворою треба працювати щиро і правдиво. Вже трошки сфальшивиш, трошки не туди проведеш – дітвора тебе не прийме. З садіковими треба розмовляти як з першокласниками, з першокласниками треба розмовляти як з п’ятикласниками, а з шестикласниками треба розмовляти на Ви.

Михайлу Безпальку вже 76. Проте коли виходить до дітей, каже, наче вдруге народжується. Популярні зараз ідеї Діда Мороза викреслити із української культури, бо це, начебто, пережитки радянщини, не розуміє. Каже, Новий рік із ним був у нас ще до Союзу.

– Білий снігу-сніженьку,

застели доріженьку.

Від хати до хати

Новий рік стрічати.

Це українська…

Діти заслуговують на кілька свят. І нам, дорослим, забирати у них Діда Мороза – неправильно. Це підтверджує досвід Михайла Безпалька. Тернопільського актора визнали рекордсменом України за найбільшу кількість новорічних ранків, проведених у ролі Діда Мороза.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися