Тернопільським пенсіонерам можуть скасувати пільги на проїзд у транспорті

vr231111 Скасування пільгового проїзду для громадян завершиться крахом галузі, кажуть транспортники.

Законопроект 1577, який днями розглядали у Верховній Раді, містить положення про скасування пільг на проїзд у громадському транспорті інвалідів, розповів директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх.

– Наразі цей законопрект відхилили та відправили на доопрацювання, – каже пан Мастюх. – Однак імовірність того, що його таки утвердять, залишається.

Окрім цього на наступний рік наразі не передбачено жодних державних субвенцій транспортникам щодо пільгових перевезень.

– Якщо держава не буде відшкодовувати транспортникам перевезення пільгових категорій громадян, це означатиме, що безкоштовного проїзду не буде взагалі, – каже пан Андрій. – І особливо ця проблема позначиться на електротранспорті.

Адже саме тролейбуси в нашому місті є тим видом транспорту, яким найчастіше користуються пільговики, зокрема, пенсіонери, розповіли транспортники.

– Як можна раптом сказати 70-річній бабусі, що вона повинна платити за проїзд? – каже пан Мастюх. – Якщо пенсіонери в нашій країні ніколи за нього не оплачували, та ще й враховуючи розміри їх пенсій.

В Україні у сфері електротранспорту працює близько 120 тисяч людей, розповів пан Мастюх.

– Вони ж усі залишаться без роботи, – каже пан Андрій. – . Окрім того, якщо зобов’язання по відшкодуванню пільгового проїзду покладуть на місцеві бюджети, то я не впевнений, що Тернопіль це витримає. Тому пільговий проїзд доведеться скасувати взагалі. Інакше це завершиться повним крахом нашої галузі.

Перш ніж приймати такі закони, необхідно зустрічатися із представниками міських рад і проводити обговорення для з’ясування даного питання, впевнений пан Мастюх.

– Потрібно буде розрахувати відповідний тариф, а тоді проводити роз’яснювальну роботу серед пасажирів, – продовжує розповідати пан Андрій. – Тобто, це повинно бути не одномоментним рішенням і впроваджуватись поступово.

Однак транспортники все ж сподіваються, що скасування пільгового проїзду залишиться лише на стадії ініціативи і його не затвердять.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися