Скандал навколо встановлення домофону у тернопільській багатоповерхівці

500652Встановили домофон без згоди всіх мешканців і тепер люди не можуть заходити до себе додому вільно. Про це повідомляє тернополянин на сайті міської ради.

Зараз за домофони людям ще й почали нараховувати абонплату, мешканці цікавляться, наскільки це законно.

– За останні роки практично на всіх багатоквартирних будинках були поставлені домофони. Але ці пристрої стали інструментом для вимагання грошей з мешканців.  Територія під’їзду знаходиться у спільній сумісній власності всіх мешканців, отже, для установки домофонів потрібна повна згода. Проте домофонщики обманюють людей, заявляючи про необхідність згоди більшості, а не всіх.  З тими, хто не хоче платити за чужу паранойю (а під’їзди з домофонами такі самі брудні, як і були до того), на компроміс ніхто не йде. І обмеження доступу до приміщень, зокрема, необхідність виходити вниз, щоб відкрити гостям, для установщиків є звичним явищем. Через рік після установки людям починають без попереджень нараховувати абонплату, а незгідним з такими методами роботи відключають трубки, обмежуючи право власності в частині користування майном (перешкоди з доступом до квартири). Конкретні порушники – “Безпечний дім” і “Домофонні системи”. У зв’язку з цим запитання: наскільки законна установка без згоди всіх мешканців? Чи мають мешканці право власноруч усунути перешкоду, яка порушує право власності на житло в частині користування?  Куди краще звернутися зі скаргою для перевірки законності установки домофонів,  – питає тернополянин на сайті міської ради.

У мерії підтверджують, що для встановлення домофона потрібна згода всіх мешканців будинку.

– Відповідно до п.2 статті 369 Цивільного кодексу України розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників багатоквартирного будинку. Додатково інформуємо, що встановлення домофонів без згоди мешканців будинку є не законним, оскільки не відповідає статтям 33, 68 Конституції України право на свободу вибору, свободу пересування та статті 9 Житлового кодексу України ніхто не може бути обмежений у праві користування житловим приміщенням. Так відповідно до статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів» підприємницька практика, яка фактично містить елементи примусу, докучання неналежного впливу та будь-яка діяльність, що вводить споживача в оману. Для того, щоб не виникало питань та майнових претензій до Вас у разі демонтажу домофона, вважаємо за доцільне для захисту майнових прав та порушених інтересів звертатися в судові інстанції в порядку приватного обвинувачення, – йдеться у відповіді на сайті міської ради.
Джерело: Доба

Вам також може сподобатися