Більше двох тисяч працівників скоротили за рік у Тернополі

5086За 11 місяців 2014 року до місцевих бюджетів в області надійшло 950 мільйонів власних доходів. Виконання бюджетів за цей період склало 101,5 відсотків. Порівняно з минулим роком доходи збільшилися на 25 мільйонів гривень або на 2,7%.

Про це повідомив головний фінансист області Степан Скибиляк. Він також зазначив, що при умові виплати усіх боргів по зарплаті до кінця року, місцеві бюджеті за підсумком 12 місяців будуть виконані, а подекуди і перевиконані.

Основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб. Із 950 мільйонів гривень його надійшло 786 мільйонів. 100 найбільших платників податків в області сплатили 307 мільйонів гривень податку доходів на фізичних осіб, що складає 40% від загальної суми доходів. З них бюджетною сферою саплачено168 мільйонів гривень. Разом з тим у ряді районів надходження від ПДФО зменшилися, що й стало причиною не виконання місцевих бюджетів.

– У Бучацькому районі недобір по ПДФО майже мільйон гривень, – каже Степан Скибиляк, директор департаменту фінансів ТОДА. – У Гусятинському – 349 тисяч, Зборівському – 118, Шумському – 607 тисяч, у Тернополі – 5,9 мільйонів гривень. Зменшили надходження «Бучачлісгосп» – більше як на мільйон, ТзОВ «Бучачагрохлібпром» – майже на 500 тисяч. Минулого року «Бучачагрохлібпром» заплатив податок за паї, отримавши певну компенсацію з держбюджету по ставці 1,5% при мінімальній – 3%, і втрати до бюджету зразу майже 500 тисяч гривень. У Гусятинському районі є проблема з товариством «Мірум Менеджмент». Минулого року ним було сплачено майже 4 мільйони гривень, а цього – тільки 24 тисячі. Крім цього, в мінусі «Хоростківський цукровий завод» на 332 тисячі і товариство «Мрія-Лізинг»  – на 580 тисяч. У Зборівському районі з початку року не працює Залозецький спиртзавод, а це втрати податку у сумі 225 тисяч гривень. Зменшили перерахування податків сільськогосподарські підприємства від оренди паїв:  ТОВ «Грей Ленд Україна» на 152 тисяч гривень, ТОВ «Зборівські лани» на 210 тисяч. У Шумському районі підприємство «Шумськагро» змешило надходження податку на 161 тисячу гривень, Шумський райавтодор – на 87 тисяч, ДП «Кременецьке лісництво» – на  55 тисяч, «Агролан» на 392 тисячі. Зменшення ПДФО по Тернополю 5,9 мільйонів. Одна із об’єктивних причин – зменшення кількості штатних працівників із 68 тисяч до 65,9 осіб через що втрати склали 2,9 мільйони гривень. По інших районах  хоча і є недобір по податку на доходи фізичних осіб, але він перекривається, і зведені бюджети будуть виконані.

За 11 місяців 487 бюджетів  із 633 виконали доходи. Понад план надійшло 29 мільйонів гривень. Поряд з тим 146 місцевих рад не виконали доходів, і до бюджетів недоодержано майже 15 мільйонів гривень. За підсумками виконання бюджету 2014 року, як зазначив Степан Скибиляк, очікуються доходи у сумі 1 мільярд 50 -1 мільярд 60 мільйонів гривень. На цей рік фінансисти очікували отримати доходи у бюджет на рівні 1 мільярд 46 мільйонів, тобто виконання зведено бюджету по області буде більше як на 3%, але це при умові, що до кінця поточного року буде виплачена зарплата.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися