Найбільшу в Україні шопку вже майже спорудили в храмі Святого апостола Петра у Тернополі

21Вертеп, що має 40 метрів в ширину та 27 у висоту, зробили отці-францишкани, щоб відобразити подію Вифлеємської ночі, коли народився Ісус Христос. Щороку особливо цікавим він є для дітей та молоді, які тут проводять багато вільного часу.

Масштаби Різдвяного дива – шопки у церкві Святого Апостола Петра на вулиці Володимира Великого у Тернополі – вражають. Тут ціле селище на пагорбах із хатами, храмом, людьми та різними птахами і звірятами. Цього року в шопці додали нові персонажі.

– Відзначається ангелами, які ми поставили, звісно кожного року наша шопка є більшою і досконалішою. Хата як була, так і є, от добавився віз така мініатюра. Ну і ще немає живих тваринок, які ще не поставлені, – розповідає священик церкви Святого апостола Петра отець Мойсей.

Коли Господь народжується у Вифлиємі, в бідній стаєнці, Він стає ближче до всіх людей. І не важливо чи ти бідний чи багатий. До Нього приходять і приносять дари як багаті царі, так і бідні пастушки. На ці свята Господь стає ближчим до людей, кажуть священики і закликають, щоб люди не забували приступати до Святого Причастя, Сповіді.

– Головною умовою має бути завжди новонароджене дитя. Зосередитися над смаим дитятком над Христом, що Він нам приносить. Тобто, вся містерія Різдва має бути біля ясел, – каже отець Мойсей.

Атмосфера Різдвяного вертепу допомогає кожній людині наблизитися до того місця, де народився Ісус, відчути велику радість народження Спасителя. Тоді людське серце, сповнене миром та спокоєм, стає наче духовним Вертепом, тими яселками, де Мати Божа на Різдво покладе Ісуса.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися