Наскільки схудли гаманці тернополян?

180502Як змінилися ціни з початку року, ми можемо бачити, зайшовши в магазин чи на ринок. Хтось хапається за голову від розчарування, а комусь видається нова вартість прийнятною. Кожен з нас оцінює ситуацію суб’єктивно. Загальну об’єктивну картину можуть дати лише люди, які фахово підходять до аналізу вартості товарів і послуг на ринку, — статистики.

— Тенденцію зміни цін, тарифів ми відслідковуємо за спеціальною методикою, — пояснювала методи роботи статистиків на прес-коференції перший заступник начальника головного управління статистики в області Тетяна Грищук. — Загалом за 335 товарами й послугами в одних і тих же торговельних точках ведуться такі спостереження в містах України. В нашій області — в Тернополі, Кременці й Борщеві. На Тернопільщині реєстратори обстежують 396 підприємств торгівлі, 295 підприємств сфери послуг, 16 міських ринків. Усього щомісячно фахівці реєструють близько п’яти тисяч окремих значень цін.

За словами Тетяни Михайлівни, в листопаді цього року відносно до грудня 2013-го ціни виросли на 21,8%. Найбільш суттєво — на 40,7% зросла вартість фруктів. На 32,7% подорожчали продукти переробки зернових, у т. ч. гречані крупи — на 37,9%, пшоно — на 36,4%, пшеничне борошно — на 32,3%, манка — на 28,6%. М’ясо та м’ясопродукти стали дорожчими на 28,5%, зокрема яловичина — на 43,7%, птиця — на 37,9%, свинина — на 29,4%. На 24,9% подорожчали хліб і хлібопродукти. В сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 25,9%. Найбільше — на 34,4% — подорожчала фармацевтична продукція. Одяг і взуття стали дорожчими на 18,8%.

— Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в листопаді 2014-го порівняно із груднем 2013 року на 30,7 відсотка відбулося за рахунок підвищення цін (тарифів) на природний газ на 62,8 відсотка, гарячу воду — на 34,3, каналізацію — на 33,7, опалення — на 27,8, водопостачання — на 21,8, електроенергію — на 11,3, квартирну плату — на 9,8 відсотка, — сказала Тетяна Михайлівна.

Оскільки в нашій області впродовж багатьох років поспіль зберігається найнижча заробітна плата в Україні, жителі краю найбільше споживають відносно дешевих продуктів — хліба, картоплі, молока. Ми витрачаємо 52% своїх заробітків на продовольчі товари — проїдаємо.

Спеціалісти управління звернули увагу на те, що на веб-сайті головного управління статистики в області www.te.ukrstat.gov.ua та Держстату України www.ukrstat.gov.ua в розділах «Статистична інформація»/«Ціни і тарифи», «Експрес-випуски»/«Індекси споживчих цін» можна ознайомитися із цікавою інформацією, що стосується цін і тарифів.
Джерело: Вільне життя Плюс

Вам також може сподобатися