Тернопіль по праву може пишатися своїми досягненнями

03Наближається до завершення 2014-й рік, який став початком кардинальних змін для українців і тернополян зокрема. Євромайдан та Революція гідності вписали нову сторінку в історію України. Тернопіль став одним з перших міст, яке згуртовано підтримало європейський вибір країни.

Сьогодні всі зусилля місцевої влади спрямовані на підтримку українських бійців – учасників АТО. Поміж тим, попри складну ситуацію в державі, місто продовжує жити і функціонувати у звичному режимі. Підсумувати рік, що минає, ми попросили міського голову Сергій Надал.

– Сергію Віталійовичу, почнімо з найактуальнішого. Розкажіть, будь ласка, чим конкретно влада міста допомогла учасникам АТО і чи плануєте допомагати надалі.

– На початку жовтня бійцям спецпідрозділу Служби безпеки України, які беруть участь в АТО, передали броньований автомобіль. Його придбали за кошти меценатів та членів виконавчого комітету Тернопільської міської ради.

Відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради надіслав керівникам приватних медичних клінік міста звернення щодо надання ними безкоштовних медичних, ортопедичних та реабілітаційних послуг членам АТО. На звернення відгукнулися приватні медичні заклади ТОВ “Ортоклініка”, ТОВ “ТЕХІНМЕД”, Медичний центр ТзОВ “Паракліт” та медичний кабінет “Ultra-діагноз”.

На початку серпня міська рада передала тепловізор, бронежилети, кевларові шоломи та інші засоби індивідуального захисту військовому комісаріату. Обладнання придбали за кошти працівників міськради, комунальних підприємств, освітніх закладів, а тепловізор – в рамках міської програми забезпечення обороноздатності військових формувань тернопільського гарнізону.

Допомогу бійцям АТО надають і навчальні заклади міста. Вони надсилають листи підтримки, збирають продукти харчування, теплі речі та кошти. З 6 по 11 вересня школами міста надано допомогу у розмірі 63 тисячі 601 грн.

З 10 вересня проводяться навчання з оборони міста та партизанської боротьби. Організаторами курсів з основ військової справи виступає школа допризовної підготовки міської ради разом з військовою частиною, яка базується в Тернополі, військовою кафедрою ТНЕУ та підрозділом МНС.

Міська влада подбала про соціальний захист учасників АТО та членів їх сімей. Так, понад 70 таких родин звільнено від оплати комунальних послуг.

На черговій сесії Тернопільської міської ради для учасників антитерористичної операції виділено близько 200 земельних ділянок з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку.

– Однією з пріоритетних галузей бюджетної сфери є охорона здоров’я. Що змінилося цьогоріч у матеріально-технічному забезпеченні медичних закладів?

– Триває системна робота з оновлення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів міста. Зокрема, для Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги цьогоріч придбали сучасний УЗД апарат вартістю 598 тис. грн. та апарат для дослідження шлункових захворювань – 150 тис. грн. Для Тернопільської комунальної лікарні № 2 придбали дихальний апарат для новонароджених вартістю 200 тис. грн. та інше медичне обладнання (стерилізатор, центрифугу) на загальну суму 100 тис. грн. Для Тернопільської комунальної лікарні № 3 закупили флюорографічний апарат вартістю 650 тис. грн.

У дворі Тернопільської міської дитячої поліклініки відкрили дитячий майданчик для дітей з особливими потребами, які проходять комплексну реабілітацію в центрі соціальної реабілітації та у дитячій поліклініці. Також придбали УЗД апарат вартістю 598 тис. грн. та флюорографічний апарат вартістю 650 тис. грн.
Також цього року відкрили оновлену амбулаторію загальної практики сімейної медицини на вулиці Куліша. Вона розрахована на обслуговування близько шести тисяч населення. Медичний заклад відповідає всім сучасним вимогам та стандартам.

До кінця року у всіх лікувальних закладах міста з’являться термінали самообслуговування. Це дасть можливість вносити добровільні пожертви за надані послуги на банківський рахунок та контролювати їх використання.

З прийняттям цього рішення ніяких готівкових зборів проводитися не буде ні медсестрами, ні лікарями. Якщо пацієнт буде мати бажання внести добровільні пожертви – він зможе це зробити через термінал самообслуговування. Таким чином, гроші будуть потрапляти одразу на рахунок у банку, а громада зможе контролювати, на що їх використовують.

– Перейдімо до справ господарських. Міські дороги, а точніше їх стан, постійно залишаються предметом особливої уваги та зауважень. Які з них вдалося відремонтувати цього року, які масштабні об’єкти можете відзначити?

– Від початку року у Тернополі проведено поточний ремонт на площі 37 905,0 тис. м2, це 71 вулиця. Капітальний ремонт проведено на площі 49 тис. м2. На капітальний ремонт було виділено приблизно 28 млн. гривень, на поточний – майже 6 млн.

Зокрема, виконано роботи з поточного ремонту асфальтобетонного покриття проїзних частин площею 37905,0 тис. м2 на наступних вулицях: просп. С. Бандери, Грушевського, Руська, Б. Хмельницького, Микулинецька, Пирогова, Гоголя, Протасевича, Кн. Острозького, Живова, 15 Квітня, С. Качали, Ю. Словацького, Л. Українки, Глибока, Малишка, майдан Волі, Р. Купчинського, Глиняна, Злуки, Об’їзна, В. Стуса, Корольова, Довженка, Микулинецька, Енергетична, 15 Квітня, Галицька, Бродівська, І. Франка, В. Чорновола, бульв. Т. Шевченка, Наливайка, Білецька, Лучаківського, Є. Коновальця, В.Великого, Л. Курбаса, Миру, С. Будного, Бережанська, Гетьмана Мазепи, Тарнавського, Слівенська, Морозенка, Сахарова, Тютюнника, Зелена, Лисенка, Монюшка, Винниченка, Паркова, Текстильна, С. Крушельницької, Паращука, Петрушевича, Клінічна, Рудницького, Тролейбусна, Безкоровайного, Дружби, Ломоносова, Шухевича, Шопена, Вояків дивізії “Галичина”, Весела, Ломоносова, Підлісна, Чехова, Н. Світ, О. Польового.

Щодо капітального ремонту, то його проведено на вулицях Карпенка, Шептицького, Збаразька, вул. Оболоня, Текстильна, Пушкіна, Гайова.

– Як змінилася після капітального ремонту вулиця Миру?

– Тут упродовж двох років комунальники провели ряд ремонтних робіт, зокрема з облаштування освітлення, заміни тротуарної плитки, бордюрів. Цьогоріч у сквері встановили сучасний дитячий майданчик з кількома секціями для дітей різного віку.

Ремонт у сквері відбувався у дві черги, зокрема: провели роботи з облаштування пішохідних ділянок, нового освітлення, а також встановлення великого сучасного дитячого майданчика зі штучним покриттям.

-Яка ситуація з тротуарами? Чи багато їх вдалося відремонтувати цього року?

– Ми прийняли Програму “Ремонт тротуарів”, яка розрахована на 4 роки. Цього року нам вдалося замінити покриття тротуарів фігурними елементами мощення на бульварі Т. Шевченка, на вулицях Л. Українки, Руській (від шляхопроводу біля ТНТУ ім. І. Пулюя до універмагу), Патріарха Мстислава, Злуки, Збаразькій та Карпенка.

– Чи вдалося привести до належного стану прибудинкові території та міжбудинкові проїзди?

Щодо капітального ремонту мідбудинкових проїздів та дворів, то цьогоріч нам вдалося відремонтувати проїзд на вул. Злуки 41-43, також тут облаштували першу екопарковку. Відремонтували міжквартальний проїзд на вул. 15 Квітня, 37-39, вул. Дружби, 1, вул. Дружби, 3, вул. Р. Купчинського, 7, вул. Броварна, 23, проспект Злуки, 57, вул. Генерала М. Тарнавського, 12, вул. Горбачевського,2а, П. Куліша (І-ІІ черга), вул. Новий Світ,97, вул. У Самчука,31, вул. Протасевича, 18, вул. Карпенка,17, вул. Карпенка,15, вул. Симоненка, 6, вул. Дружби,7, вул. Галицька,52, вул. Леся Курбаса,6, вул. Чалдаєва,12, вул. Братів Бойчуків, 7. Загалом відремонтували 21 проїзд на загальну суму 12, 5 млн. грн..

– Цьогоріч у нашому місті з’явилося і чимало нових сучасних дитячих майданчиків, один з яких знаходиться на набережній ставу…

– Саме так, його встановили за кошти приватного інвестора. Що ж стосується набережної, то тут укріплено берег, збудовано новий паркан, укладено плитку. До слова, фірма-підрядник дає гарантію на плитку терміном до 10 років. Це підтвердили у лабораторії після проведення експертиз на водопоглинання, морозо- та твердостійкість.

– Цьогоріч 10 мільйонів гривень було виділено на капітальний ремонт житлового фонду? Яким є результат?

– За ці кошти капітально відремонтували 20 покрівель на загальну суму 2,5 млн. грн., встановили 27 дитячих майданчиків, відремонтували 20 об’єктів внутрішніх мереж водопостачання, 17 фасадів. Також розпочали утеплювати фасади.

– Якими досягненнями можемо похвалитися в освітній галузі?

-У навчальних закладах Тернополя до кінця року встановлять камери відеоспостереження, WiFi-точки вільного доступу та додаткові системи безпеки.

Відкрито 12 нових груп у дошкільних навчальних закладах.

– Чимало новацій, і це очевидно, запроваджено і у сфері міського громадського транспорту. Конкретизуйте, будь ласка.

– Транспортна галузь міста перебуває у стані серйозної модернізації. Запроваджено GPS-контроль за дотриманням маршрутів і графіків, який є доступним через Інтернет для всіх бажаючих. Триває робота над впровадженням системи безконтактного розрахунку за проїзд.

Продовжуємо практику оновлення тролейбусного парку. Купуємо “беушні” тролейбуси у Чехії, які витривалі в експлуатації. Їх вартість із розмитненням та доставкою, навіть із ростом курсу євро, становить 350-370 тисяч гривень. Нова машина вартує від 2,5 до 3 мільйонів гривень.

За останні три роки рухомий склад тролейбусного парку оновлено на 18 одиниць. Оскільки це екологічно чистий та найдешевший транспорт у місті, то плануємо продовжувати його оновлення та прокладати нові кілометри тролейбусних ліній, щоб усюди, де це можливо, курсували тролейбуси. Також заплановано обладнати всі тролейбуси доступом до wi-fi та телевізійними екранами, щоб пасажири могли дізнаватися актуальну інформацію.

До слова, сьогодні на усіх тролейбусних маршрутах працює 49 одиниць техніки, а найближчим часом плануємо випускати 53.

– Останніми роками активно пожвавилося спортивне життя міста. Які особливі події ви відзначили б?

– Тернопіль став спортивною столицею західного регіону. Тут відбуваються міжнародні турніри з футболу серед жіночих команд під егідою UEFA. Щорічно Тернопіль приймає чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. Муніципальний ФК “Тернопіль” займає почесне місце лідерів чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги.

– Тернопіль також може пишатися своїми досягненнями та визнанням на міжнародному рівні?

– Безперечно, адже 28 серпня Тернополю офіційно вручили Почесний Прапор Парламентської Асамблеї Ради Європи. Спеціально з цієї нагоди на церемонію вручення Почесного Прапора прибули представники Ради Європи та іноземні делегації, які оцінили внесок міста у впровадження європейських ідеалів.

Тернополяни одними з перших в Україні зробили європейський вибір.

Ми завжди були частиною Європи і ми повертаємось на європейську і світову карту як горда і нескорена нація.

Почесна відзнака – Прапор Ради Європи – є нагородою всього міста, всієї громади, яка у праці і боротьбі стала єдиною.

Джерело: Тернопіль вечірній

Вам також може сподобатися