Стали відомі імена «Героїв спортивного року Тернопільщини 2014»

42337Відбулось засідання комісії із визначення лауреатів конкурсу «Герої спортивного року Тернопільщини 2014». Учасниками її стали фахівці у галузі спорту, тренери, спортивні журналісти, які визначили кращих – тих, хто цьогоріч найяскравіше проявив себе та приніс спортивну славу нашому краю і усій Україні.

Як інформують в управлінні з питань фізичної культури і спорту Тернопільської обласної державної адміністрації, у дванадцяти номінаціях конкурсу «Герої спортивного року» найуспішніших обирали за допомогою таємного голосування. Тому інтрига зберігалась до останнього моменту процедури підрахунку голосів.

Переможницями в номінації «Найкраща спортсменка року» було названо олімпійську гордість Тернопілля, біатлоністку Олену Підгрушну (на фото), важкоатлетку, чемпіонку Європи серед молоді Марію Хлян, чемпіонку України з маунтенбайку Наталію Кромпець, чемпіонку України серед юніорів та молоді з легкої атлетики Наталію Солтан.

Серед чоловіків кращими спортсменами стали учасник зимової Олімпіади-2014 в Сочі Дмитро Підручний, чемпіон України з легкої атлетики Іван Стребков та чемпіон Європи серед молоді з веслування на байдарках і каное Ельнур Ахадов.

Серед атлетів Тернопілля, які представляють види спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор, у номінації «Разом з олімпійцями» було відзначено чемпіона світу з армспорту Ігоря Пасєку, бронзового призера чемпіонату світу з гирьового спорту Романа Порохняка, чемпіона світу з гирьового спорту Романа Сіправського, чемпіонку України серед юніорів з пауерліфтингу Мар’яну Коляденко.

Лідерство у номінації «Спортивна сенсація року» по праву дісталось бронзовій призерці ІІ Юнацьких Літніх Олімпійських ігор у Китаї, важкоатлетці зі Скалата Софії Зенченко (на фото). Титул «Олімпійська надія Тернопільщини» отримали боксер Віктор Петров, біатлоністка Анастасія Меркушина та борець греко-римського стилю Олександр Новачок. У номінації «Сильні духом» за досягнення на футбольних аренах Європи відзначили представників тернопільського «Інваспорту» Івана Шкварло, Івана Кілика та Богдана Бадло. А найкращою спортивною командою року назвали ФК «Тернопіль».

За традицією, свою частку визнання за успіхи вихованців та шани за важку працю отримали і наставники тернопільських чемпіонів. Отож, звання «Найкращий тренер року» отримали тренери з біатлону Олег Бунт, Ігор Починок та Ірина Меркушина, тренери з важкої атлетики Віктор Симів та Вікторія Шаймарданова, тренер з боксу Віктор Петров.

Найкращим спортивним організатором став голова фізкультурно-спортивного товариства «Колос» Георгій Гунтік, а в номінації «Прагнемо до Олімпізму» відзначено тренера-викладача з вільної боротьби Збаразької ДЮСШ Петра Короля.

Кращими спортивними журналістами 2014 року визнали спортивного оглядача газети «Вільне життя» Богдана Дікальчука, журналіста ТТБ Тамару Заяць та головного редактора газети «Номер один» Віталія Поповича.

— Сьогодні обрали кращих з кращих. Я впевнений у правильності цього вибору, адже в комісії були люди з величезним досвідом, авторитети у цій галузі, – зазначив директор Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур. – Спорт – це унікальна автономна сфера. Вона об’єднує людей, які багато років працюють, тренують, а дуже часто й самі виросли зі спорту, яким займаються. Тож у їхньому рішенні щодо переваг тих чи інших кандидатур на звання «Герой спортивного року 2015″ немає причин сумніватися.

У зв’язку з подіями, які відбуваються в Україні, цього року до конкурсу було введено нову номінацію «Спортивні герої». У ній відзначили володаря Кубка України з фрі-файту Романа Ільяшенка, який загинув на сході України, голову правління обласного осередку фрі-файту Валерія Чоботаря та майстра спорту з біатлону Олександра Починка, які на даний час захищають Донецький аеропорт, володаря Кубка України з фрі-файту Миколу Гринчука, який теж перебуває зараз у зоні АТО, волонтера Михайла Могитича.

Підсумовуючи рік, який минає, Віктор Мацикур зазначив, що 2014-тих був дуже непростим для України загалом і розвитку спорту зокрема.

— В 2014 році ми мали чотирьох олімпійців, чемпіонів і призерів світових, європейських та всеукраїнських змагань, нові рекорди, нові імена, – сказав Віктор Мацикур. – Цей рік був непростим, адже дуже часто нам не вистачало розуміння, що навіть у такі важкі часи спорт повинен розвиватися. Цей рік є прикладом того, як на тлі і героїчних, і трагічних подій в житті України, участі спортсменів у бойових діях ми творимо нову історію нашої нової країни. Він став і своєрідним «лакмусовим папірцем», адже частина спортсменів з Криму змінили громадянство і перестала виступати за Україну. Що ж, це їх вибір. Однак дуже багато атлетів не лише залишилися українцями, а й проявили свою високу громадянську позицію, беручи активну участь у подіях, що відбуваються в державі, доводячи її не лише спортивними, а особистими досягненнями та здобутками. І цим не можна не пишатися.

Разом із тим, Віктор Мацикур закликав батьків юних тернополян у новому році зацікавлювати дітей спортом, розвивати їх і неодмінно віддавати у спортивні секції.

— Бажаю і тренерам, і батькам відкривати у своїх дітях та вихованцях нові риси, – додав Віктор Степанович. – Допомагати їм віднаходити у собі більше мужності, сили, спритності, витривалості, а найголовніше – людяності. Адже спорт побудований на дотриманні правил та ідеї благородності, взаємодопомоги та підтримки. Нехай 2015-тий стане для усіх нас роком нових спортивних відкриттів.

Додамо, що урочисту церемонію із вшанування лауреатів конкурсу «Герої спортивного року Тернопільщини 2014» організатори планують провести в січні 2015 року.

Вам також може сподобатися