На Святий вечір готують 12 страв …

SOOIlgYT-n8Всі ми з нетерпіння чекаємо Різдвяних свят, а перед ними Святої вечері. Коли, кожна сім’я збирається разом за спільним столом.

Свята вечеря багата українськими традиціями та звичаями…

За старовинною українською традицією на столі під скатертиною має бути застелене сіно, адже маленький Ісусик народився на сіні. По кутках столу в багатьох українських сім’ях ставлять часник. В центрі стола ставиться свячена свічка, яка запалюється коли родина починає вечеряти.  У куті хати ставлять солом’яний – снопик з найкращої пшениці – дідух.

Найголовнішою стравою на столі завжди є Кутя, яку готують із  пшениці, маку, родзинок, грецьких горіхів та  меду. Подається Кутя у глиняній макітрі з великою дерев’яною ложкою і ставиться  виключно по середині столу. Традиційно Кутю на стіл має ставити тільки господиня дому. А взагалі, прийнято, щоб на свят-вечір на столі було аж 12 страв, проте всі вони мають бути пісними.

Другою стравою після Куті є запашний домашній хліб.

Звичайно, який український стіл без  вареників. Вареники на Святий вечір можуть бути з капустою, з картоплею, з грибами, з чорницями, з вишнями і т.д.

Часто господині  подають голубці з начинкою з тертої картоплі, або гречки чи рису,  политі  підливкою з грибами.

Також на столі є завжди риба. Це може бути оселедець, риба копчена, риба смажена у клярі, або запечена з овочами.

Традиційними є на святковому столі мариновані огірочки, помідори… грибочки.

Також господині варять  український борщик, він може бути з грибами. І само собою до борщу мають бути пампушки з часником.

З напоїв на столі обов’язковим має бути узвар – компот із сушених фруктів.

На десерт господині жарять пончики, які можуть бути з різноманітними начинками – з маком, з вишнями, з варенням і т. д.

Кожна господиня має певні страви, які вона вже традиційно готує кожного року.

Вечеряти родина сідає лише  тоді, коли на небі з’явиться перша зірка, це є символом того, що Ісус Христос  народився. Після свят-вечора вночі, або вранці вся родина  іде до церкви.

Отож, смачної Вам Святої вечері! Веселих Різдвяних свят!

Джерело: zolochiv.net

Вам також може сподобатися