У скільки тернополянам обійдеться приготування куті?

1356718935_kutya1За традицією на Святвечір потрібно готувати дванадцять пісних страв. Проте пісні вони лише за інгредієнтами, якщо ж орієнтуватись на ціну, то коштують страви недешево.

Ні один Святвечір не може обійтися без куті. Цю страву готували на Україні з давніх-давен. Здебільшого для неї варять пшеницю, хоча у деяких регіонах готують і рисову кутю. Колись для куті господарі товкли пшеницю в ступці. Зараз же все продається на полицях у магазинах.

Тож тернопільські господині мають вибір, чи готувати кутю самостійно, чи придбати напівфабрикат. До прикладу кутя з пшениці з маком та родзинками вартуватиме близько 20 грн. за 400 гр.

Якщо ж купувати інгредієнти на кутю окремо, то ціна пшениці – 5 грн.  У кутю обов’язково додають мак (7-10 грн. за склянку), мед (40-50 грн за півлітра), волоські горіхи (20 грн. за склянку). Деякі господині додають родзинки (10 грн. за 100 гр.), чорнослив, халву, курагу та іншу смакоту.

Тернополяни кажуть, що порівняно з минулим роком ціни зросли помітно. Ще більше їх підняли  перед різдвяними святами. Тому інгредієнти, які не псуються, радять купувати завчасно.

«Інгредієнти на кутю завжди купую завчасно, бо перед самим Святвечором ціни  сильно «б’ють»  по гаманці. Так само раджу робити всім тернопільським господиням. Зараз такий час, що доводиться вчитись, як економити», – зазначає тернополянка пані Ірина.
Джерело: Тернополяни

Вам також може сподобатися