У Тернополі руйнується вілла подружжя Вітошинських

7867867867Вілла подружжя Вітошинських потребує збереження. Внесений у реєстр Пам’яток архітектури та місцебудування (місцевого значення) : Житловий будинок, 1898 р., вул. Н. Опільського, 6 ох. № 255/1-М.

Тріщини на стінах фасаду та фундаменту видно неозброєним оком. Пошкоджені також елементи конструкції покрівлі, вхідні двері давно забуті. Загалом, будівля має дуже занедбаний стан та повільно руйнується. Про це йдеться на сайті opencity.in.ua.

Потрібна негайна реакція відповідних служб міської ради щоб не спіткала сумнозвісна доля будинку по вул. Крушельницької, 53 !
Власник кам’яниці – Володимир Вітошинський відомий, як міський лікар, учасник багатьох українських організацій та пропагандист спорту серед молоді. Його дружина Олімпія Вітошинська, також знана учасниця добродійних акцій.
В домі часто бував батько Володимира, Осип Вітошинський (1838-1904) — священик із села Денисова, популяризатор української пісні, організатор та диригент знаменитого Денисівського хору.

Під час своїх відвідин Тернополя, гостював у цій інтелігентній сім’ї і Василь Стефаник, товариш Володимира ще зі студентських літ. Про це тепер нагадають дві меморіальні дошки.

7686768

Джерело: opencity.in.ua

Вам також може сподобатися