Тернополяни побоялись ризикувати здоров’ям

fotoТернопільщина виконала план з вакцинації населення проти грипу. Мешканці області не стали ризикувати і трохи пізніше, ніж зазвичай, та все ж почали щепитись. Нині кількість вакцинованих у нас – понад 7 тисяч людей і вакцинація триває.  Лікарі кажуть: захворюваність зменшується, але ріст, ймовірно, попереду.

Епідеміологічну ситуацію нині медики називають стійкою. Кажуть, дались взнаки вихідні. Хворих на ГРВІ за минулий, другий тиждень року, поменшало на третину відносно попереднього тижня. Таких майже 1200 людей. Трохи більше сотні госпіталізували.

– Захворюваність дійсно низька і відповідає сезону. Для нашої області характерно, що в перші 2 тижні року йде таке зниження інфекційної захворюваності… Ми бачимо навіть по епідпорогах, за перший тиждень епідпоріг був 22,7, а захворюваність складала 18 випадків на 10 тисяч населення. Це говорить про те, що за багато років захворюваність в цей період була низькою, – розповідає начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Рекорди по кількості хворих на ГРВІ на Тернопільщині побив в цьому епідсезоні 50-й тиждень минулого року, з 8 до 14 грудня. За цей тиждень в області захворіло більше трьох тисяч людей. Це був ріст відносно попереднього тижня, але прогнозований. Наступні прогнози епідеміологів – підвищення захворюваності в кінці січня – на початку лютого. Водночас Тернопільщина впевнено не лише виконала, а й перевиконала план по вакцинації проти грипу.

– На сьогодні в області щеплено 7 тисяч 184 особи, це досить високий показник. Ми навіть перевищили план з кількості осіб з груп ризику, яка планувалась на епідсезон щеплень проти грипу на 2014-2015 рр. Тобто зараз виконання 103%, – каже Марія Павельєва.

Більше 7 тисяч щеплених – це 0,7% від кількості населення області. Небагато, але це один з найбільших показників в Україні. І вакцинація триває.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися