У тернопільському дитсадку дітей нагодували забороненими продуктами

222Кількість потерпілих, які отруїлися в дитсадках Тернополя, зросла до 10 дітей.

Малолітні віком до 4 років перебувають в інфекційному відділенні Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні з діагнозом «Гостра кишкова інфекція». Їм забезпечили безкоштовне лікування.

За словами заступника директора департаменту охорони здоров’я Віктора Овчарука, за попередніми даними епідрозслідування, в дитячому дошкільному закладі № 38 встановили використання забороненої продукції, небезпечної в епідзначенні.

Зокрема, зафіксували факт вживання печінкового паштету згідно меню за 14.01.2015 року (обід). Також виявили розбіжності у представленій супровідній документації (декларації виробника ТОВ «М’ясопродукт» Тернопільський район с. Ступки) із записами в книзі складського обліку, що вже викликає сумніви стосовно якості сирої печінки.

Для приготування страв також використовувались курячі яйця негарантованої якості (супровідна документація протермінована, декларація виробника ВАТ «Птахофабрика Тернопільська» від 10.11.2014 року); відсутній чіткий облік щодо кількості отриманих яєць.

Також було виявлені інші порушення вимог санітарного законодавства:

– використання кухонного посуду та розроблювального інвентаря не за призначенням, частково відсутнє їх маркування;
– неправильне зберігання окремих продуктів (молоко в морозильній камері);
– порушення умов відбору та зберігання добових проб ;
– невірно проведені розрахунки витрат деззасобів, персонал не володіє методикою приготування та використання деззасобів (відповідно неякісно проводиться поточна дезінфекція) .
З метою встановлення фактора передачі інфекції проведено відбір матеріалу для лабораторних досліджень (дитячий дошкільний заклад та об’єкти-виробники) : змиви на патфлору з об`єктів зовнішнього середовища, взірці харчових продуктів, добових проб, сировини; проби води.

Складено протокол про порушення санітарних норм на завідувача ДНЗ.

Нагадаємо, у Тернополі міліцією розпочато перевірку за фактом масового отруєння малолітніх. Загалом впродовж 17-18 січня до інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні було госпіталізовано восьмеро малолітніх дітей з ознаками гострого харчового отруєння.

Усі потерпілі – вихованці двох дитячих дошкільних закладів обласного центру. Попередньо медики діагностували у дітей гостру кишкову інфекцію.

Подію правоохоронці зареєстрували у Журналі єдиного обліку. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за даним фактом.

Джерело: 0352

Вам також може сподобатися