За шкільні обіди своїх дітей платитимуть батьки

2319Держава більше не платитиме за обіди школярів молодших класів. Аби зекономити, місцева влада зробити це просить батьків.

Відтепер шкільні обіди своїх дітей батьки оплачуватимуть з власних кишень. І якщо раніше робити це доводилось лише тим, в кого учні навчаються в середній та старшій школі, то зараз витрати за харчування візьмуть на себе усі без винятку. Адже держава за обіди учнів молодших класів більше не платитиме.

ОЛЕКСАНДР ОСТАПЧУК, директор ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«Оплата відбувалася з фондів держави, тепер батьки будуть оплачувати. В нашій школі ми в четвер, завтра, робимо батьківські збори, де будемо вивчати це питання з батьками, будемо визначати, скільки батьків готові харчувати дітей за свій кошт, а хто буде обходитися канапками чи якоюсь іншою їжею під час перерв, під час навчально-виховного процесу. Тому ображатися в даних умовах, в даній ситуації на державу чи там на місто немає резону. Все-таки, я думаю, якщо за кошти батьків організується харчування, то воно набагато буде якіснішим».

Раніше обід одного учня державі вартував чотири гривні. Та якщо порахувати в сумі, кажуть у міській раді, харчування усіх маленьких українських школярів обходиться у мільйони. І зважаючи на важку ситуацію в країні, оплатити обіди влада не може.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник управління освіти і науки міськради

«В нас є 10400 діток 1-4 класів . На їхнє харчування, це, до речі, мінімальна вартість була – 4 гривні. За тих 4 гривні при піднятті цін на всі продукти практично, звичайно, далеко не можна прохарчувати дитину, але це було так в минулому році. Нам би треба було 6 млн. 650. Якщо би ми забрали тих 6 млн. 600 і дали на харчування ми би не могли оплатити зарплату. Це теж соціально-незахищені категорії. Няня і вихователька, яка в межах 1000-1500 заробляє. Це теж той мінімум».

За обід батьків просять заплатити орієнтовно шість гривень. На цю суму, пояснюють у шостій школі, діти зможуть отримати і трохи більшу порцію, і корисніші продукти. До того ж, смакуватиме малеча або м’ясом, або рибою. Проти таких нововведень батьки не проти. Пояснюють, шість гривень – це ще не так затратно для сімейного бюджету.

п. МАРІЯ, мама школярки

«То будемо оплачувати, що зробимо».

п. ОКСАНА, мама школярки

«– Ні, якщо буде платне, то будемо плати, то так краще. Як з дому, то що візьмеш, канапки якісь, ще щось, а тут гаряче якесь дадуть. – А то нічого, що там ціна буде вища? 6 гривень, кажуть. – Та 6 гривень, то ще не є аж так дуже багато. Ну, вже як буде, так буде».

А ті, хто якраз підпадає під нововведення, кажуть, обіди у школі їм дуже смакують. Та вони не проти внести і свої корективи в меню.

КАТЯ, учениця 2 класу ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«– Котлеткою, кашею, чайочком. – А що тобі подобається найбільше? – Рибна котлетка і капуста. – А її подають в школі? Так? – Так. – А ти би що хотіла, щоби в школі подавали, з такого, що немає, але мама там вдома годує? – Червону рибу».

ПЕТРИК, учень 2 класу ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука»

«– Кашу там, котлети. – Смачно готують? – Так. – А що подобається найбільше? – Каша. – Яка саме? – Не пам’ятаю. – А що би хотів, щоб подавали в школі таке, що мама готує? – Борщ».

Не платитимуть за обіди, пояснюють в управлінні освіти і науки, тільки школярі із соціально-незахищених категорій.

Джерело: ІНТБ

Вам також може сподобатися