Завідувача тернопільського дитсадка звільнено через масове отруєння дітей

222Службове розслідування за фактом отруєння дітей у дошкільних навчальних закладах №38 та 16 проведено спеціальною комісією, яка створена згідно з розпорядженням міського голови Сергія Надала. За результатами роботи комісії звільнено із займаної посади директора садочку №38, притягнуто до дисциплінарної відповідальності працівників закладу та заступника начальника управління освіти. Окрім того, міський голова Тернополя Сергій Надал підписав розпорядження про комплексну перевірку всіх дошкільних навчальних закладів.

Комісія встановила, що станом на 21 січня зареєстровано 17 випадків захворювання серед дітей, з них 11 випадків у дошкільних навчальних закладах №38 та 6 – у №16. Згідно перших результатів лабораторних досліджень, у якості збудника підозрюється ротавірусна інфекція.

За попередніми даними епідрозслідування встановлено факт використання в дошкільному закладі забороненої продукції, тобто вживання дошкільнятами печінкового паштету, що не передбачено перспективним двохтижневим меню, затвердженим СЕС. Також виявлено розбіжності у представленій супровідній документації із записами в книзі складського обліку, що вже викликає сумніви стосовно якості даної сировини. Виявлені також інші порушення вимог санітарного законодавства.

У результаті перевірки було проведено відбір матеріалу для лабораторних досліджень, організовано обстеження контактних в домашніх вогнищах та в дитячому дошкільному закладі працівників та встановлено медичне спостереження за ними. Наразі вивчається питання постачальників харчових продуктів у дитячі садки.

Комісія направила адміністрації дитячого закладу «Пропозицію про усунення причин і умов, що сприяють вчиненню порушень санітарного законодавства».

«Керівника дитячого садочку №38 звільнено із займаної посади, а працівників закладу притягнуто до дисциплінарної відповідальності, – каже Сергій Надал. – Щодо інших дошкільних навчальних садків, то спеціальна комісія буде перевіряти кожен заклад щодо дотримання санітарних норм та правил в організації харчування дітей».

Вам також може сподобатися