Тернопільські багатоповерхіки плануюють утеплити

291013-04На черговій сесії міської ради депутати прийняли «Програму енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя». Як зауважив міський голова Тернополя Сергій Надал, найбільшими споживачами енергоносіїв у місті протягом останніх років є населення, бюджетні установи та тепломережі.

«Варто зауважити, що протягом декількох років ми планово проводили ремонт котелень та мереж, встановлювали індивідуально-теплові пункти і робили інші суттєві кроки для економії. Завдяки цьому минулого року ми скоротили споживання газу майже на 20%, – розповідає Сергій Надал. – Проте, тенденція із споживанням газу у житловому фонді залишається стабільно високою. Наразі можна прогнозувати збільшення використання цього виду палива, адже у експлуатацію здається все більше нових будинків. Саме тому з метою зменшення споживання газу у місті розроблено план заходів із термомодернізації, який включає роботи із утеплення будинків та модернізації централізованого теплопостачання».

Програмою енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя передбачено співфінансування на утеплення будинку, 70% коштів на який буде виділятися з міського бюджету, а інші 30% повинні надати самі жителі будинку. За ці кошти планується утеплити фасад, встановити індивідуально-теплові пункти, теплові лічильники, провести заміну вікон та дверей загального користування, ізоляцію інженерних мереж, датчиків освітлення і т.д.

За попередніми підрахунками, наприклад, для будинку на 5000 кв.м. власник квартири (із площею близько 50 кв.метрів) повинен буде доплатити 642 грн. Міський голова зазначив, що змушувати утепляти будинки ніхто не збирається, ініціатива щодо проведення таких робіт повинна виходити виключно від тернополян. І перші декілька заявок на проведення таких робіт уже надійшли у міську раду.

«Зазначу, що для зменшення споживання газу у Тернополі будуть проведені й інші заходи, зокрема у рамках співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку, – додає Сергій Надал. – Завдяки європейським інвестиціям у мікрорайонах «Сонячний» та «Східний» передбачається встановлення індивідуальних теплових пунктів, реконструкція котелень, будівництво сонячних колекторів, встановлення мережних насосів, заміну окремих ділянок теплових мереж та інші».

Вам також може сподобатися