Середня зарплата у Тернополі зросте до 2850 гривень

zarplataЦе на 3,6% більша сума, ніж у 2014 році. Розмір середньої заробітної плати в м. Тернополі на рівні 2850 грн. закладено у програмі соціально-економічного розвитку на 2015 рік. Крім того, документом передбачено відкриття у Тернополі нових груп у дитячих садках, купівлю нових тролейбусів, ремонт дорожнього покриття  тощо.

Фінансуватимуться ці заходи за рахунок коштів міського бюджету, власних коштів суб’єктів господарювання та інвестиційні. Пріоритетними у 2015 році напрямками визначено підвищення конкурентоспроможності економіки за рахунок надання високоякісних товарів та послуг, розвитку малого та середнього підприємництва. Реформування житлово-комунальної сфери відбуватиметься за рахунок посиленої роботи з мешканцями через створення ОСББ. Також упродовж року в місті планують створити понад 6 тисяч робочих місць та ввести в експлуатацію 140 тис. кв. м загальної площі житла, що на 2,2% більше, ніж торік. Крім того, програмою передбачено збільшення товарообороту на 2,5%.

– Складовими програми є 35 галузевих міських програм. На їхнє фінансування передбачається 203 млн. грн. В основному кошти, які виділяються, будуть спрямовані на програму реформування житлово-комунального господарства. За рахунок цих коштів очікується проведення капітального ремонту 41 тис. кв. м асфальтного покриття та 16 тис. кв. м тротуарів. Капітальний ремонт житлового фонду заплановано на суму 10 млн. грн., мереж зовнішнього освітлення – на 1,89 млн. грн. У тому числі планується освітити парк Національного відродження та майдан Волі, – каже начальник міського управління економіки, промисловості та праці Тетяна Корчак.

Покращити екологічний стан у місті  мерія планує за рахунок розвитку парків.

Також цьогоріч у місті планують облаштувати 30 майданчиків на прибудинкових територіях.

– Виконання заходів з покращення інвестиційного клімату дозволить забезпечити обсяг капітальних інвестицій у сумі 1 млн. грн., що на 5% більше, ніж у 2014 році, і зберегти розмір прямих іноземних інвестицій у $18 млн., – каже Тетяна Корчак.

У 2015 році Тернопільська міська рада планує придбати вісім тролейбусів, а також прокласти дві нові тролейбусні лінії у мікрорайонах «Аляска» та «Дружба». На новий транспорт у програмі економічного розвитку закладено 3,4 млн. грн.

– У проекті бюджету міста ми передбачили кошти на прокладання нових тролейбусних ліній, щоб сполучити вулиці Тролейбусну та Лучаківського, а також вул. Морозенка з комунальною лікарнею №2, – каже міський голова Сергій Надал. – Також продовжуємо практику оновлення тролейбусного парку. Цьогоріч заплановано закупити вісім тролейбусів та впроваджувати автоматизовану систему оплати за проїзд.

Також планують реконструювати тролейбусні лінії протяжністю у 2 км на суму 1,25 млн. грн.

Щодо освіти, то у 2015 році переобладнають під дитячі садки два нових приміщення, а також відкриють п’ять груп у вже діючих дошкільних навчальних закладах. За словами Сергія Надала, статті витрат на виконання даних робіт уже закладено у проекті бюджету міста.

– Згідно з новим законодавством, усі витрати на утримання дитячих садочків та позашкільних навчальних закладів будуть здійснюватись виключно за рахунок міського бюджету, – каже Сергій Надал. – Цього року ми плануємо спрямувати кошти на завершення робіт із заміни і придбання нового електричного обладнання у дитячих садках, хочемо відкрити п’ять нових груп у вже діючих дошкільних закладах, а також обладнати два нові дитсадки у мікрорайонах «Дружба» та «Сонячний».

За словами міського голови, таким чином до кінця року в Тернополі для дошкільнят забезпечать 500 додаткових місць. Приблизно така ж кількість дітей сьогодні перебуває у черзі у дитячий садок.

Крім того, у приміщеннях навчальних закладів планують встановити камери відеоспостереження та обладнати 36 дитячих майданчиків.
Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися