На Тернопільщині лютий буде теплішим, ніж завжди

4084642_originalБабак-віщун спрогнозував початок весни на середину березня. Сподіватися на весну ще рано, погоджуються і тернопільські синоптики. Хоч в останні дні погода тішила нас теплом, та невдовзі зима згадає, що вона зима, і похолоднішає.

У найближчі дні на погоду на Тернопільщині впливатиме поле пониженого атмосферного тиску. Тому погода буде нестійкою. Випадатиме сніг і мокрий сніг, а вітер буде від невеликого до помірного. На дорогах області збережеться ожеледиця, а до кінця тижня ще й похолоднішає.

– Температурні показники, а особливо вночі, будуть знижуватися. На 3 лютого ми очікуємо вночі від 1 до 6 морозу, вдень від 1 морозу до 4 тепла. В подальшому 4 і 5 лютого ми очікуємо вночі від 3 до 8 морозу, а денні температури коливатимуться від 0 до 5 градусів тепла. І вже 6-7 лютого нічні температури знизяться до 4-9 морозу, а денні від 4 морозу до 1 тепла. Подібні погодні умови спостерігатимуться на Тернопільщині у найближчі 7 днів, – розповідає завідувач сектору організації робіт Тернопільського обласного гідрометеоцентру Оксана Софінська.

Зараз середньодобові температури перевищують кліматичну норму на 5 градусів, але це синоптики аномалією не вважають. Зазвичай лютий не найхолодніший місяць зими, але з достатньо низькими середіми температурами повітря. Хоча був і виняток: 3 лютого у 2012 році стовпчики термометрів у Тернополі показали 33,3 градуси морозу.

– Лютий цьогоріч по температурних показниках повинен бути дещо тепліший за кліматичну норму з середньомісячною температурою на 2 градуси вище за кліматичну норму. Опадів повинну бути дещо менше. Тому суттєвих знижень температури на сьогодні не буде, тобто більше 20 градусів і ще нижче. І вже ті температури, які ми прогнозуємо на найближчий час, будуть близькими до кліматичної норми, – каже Оксана Софінська.

Джерело: ТВ4

Вам також може сподобатися