Українізувати назви закладів у Тернополі хочуть депутати міськради

333На останньому засіданні сесії прийняли звернення до Верховної ради з проханням внести зміни у законодавство щодо багатомовності назв вивісок.

– Сьогодні дуже багато закладів, які розташовують свої вивіски на інших мовах: російській, англійській, німецькій мовах. Звичайно, якщо це бренд, наприклад,  “Адідас”, то є відповідний патент, де вказано що це всесвітня мережа і, відповідно, ця назва є запатентованою. Але дуже багато підприємців чи то в данину моді чи то з своїх особистих переконань вказують іноземною мовою. Згідно з законодавством вивіска це інформація про заклад, власника. Відповідно воно має бути виключно українською мовою, – розповів начальник управління стратегічного розвитку Тернополя Юрій Дейнека.

Депутати Тернопільської міськради звернулися до Верховної ради щодо внесення змін до закону про рекламу в Україні. З таким проханням не раз до міської влади зверталися тернополяни.

– В центрі міста ми вже не раз говорили про те, що є багато закладів, які називаються іншою мовою. Хто приносить документ, що їх назва закладу запатентована чи відноситься до якоїсь мережі, то ніяких проблем немає. Але до деяких закладів ми зверталися з проханням змінити вивіски на українську мову, – каже Юрій Дейнека.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися