У Тернополі вдень горять вуличні ліхтарі

20140917_0062Ліхтарі вуличного освітлення у Тернополі вмикають не тільки у темну пору доби. Іноді працюють вони і вдень. Такі факти обурюють жителів міста, адже зараз той час, коли електроенергію треба економити, а відповідальні особи не слідкують за її витратами. З такими скаргами вони звертаються в управління житлово-комунального господарства міськради. Та в установі пояснюють, що вдень ліхтарі вмикають тільки під час ремонтних робіт освітлювальної мережі.

–   Освітлення не може бути ввімкненим з необережності, як дехто вважає, – зазначає Олег Лехіцький, директор КП «Тернопільміськсвітло». – За цим спостерігає диспетчер, який бачить усю мережу на своєму моніторі. Таким чином виявляються і ймовірні пошкодження в мережі: відсутня фаза, поломка контактора, перегоряння запобіжника тощо. Побачивши причину, через яку може не працювати освітлення, диспетчер спрямовує працівників КП «Тернопільміськсвітло» у відповідну локацію для здійснення ремонтних робіт. Цілком логічно, що освітлення ми ремонтуємо в світлу частину доби. Щоб перевірити справність лінії – вмикають струм. Відповідно, загораються усі ліхтарі, під’єднані до підстанції, на якій здійснюють ремонтні роботи. Тому у Тернополі можуть горіти ліхтарі вдень на декількох вулицях. Працівники КП «Тернопільміськсвітло» можуть проводити ремонтні роботи на одній вулиці, а тернополяни бачать засвічені ліхтарі, біля яких нікого немає, на іншій. Ми закликаємо городян ставитися до таких ситуацій із розумінням. Це специфіка нашої роботи: ремонті роботи освітлювальних приладів ми проводимо лише вдень і одразу ж перевіряємо, чи якісно все зробили.

Після заміни лампи чи після проведення поточного ремонту вуличного освітлення, за словами Олега Лехіцького, робітники  телефонують до диспетчера, щоб він увімкнув ліхтарі у вказаному місці. Відтак вони можуть вмикатися та вимикатися впродовж дня по декілька разів. Освітлення у місті контролює спеціальне програмне забезпечення. Воно дозволяє включити і виключити освітлення відповідно до графіка, який закладений у пам’ять комп’ютера. Загалом, щоб освітити весь Тернопіль вистачає в середньому семи хвилин: за цей час вмикаються усі 87 підстанцій. Графік цей погоджено з управлінням житлово-комунального господарства, благоустрою та екології ТМР. Формуючи його, фахівці враховують тривалість світлового дня. Відповідно, кожні п’ять днів графік змінюється. Проте, враховуючи погодні умови, диспетчер може увімкнути освітлення в ручному режимі швидше, не чекаючи його автоматичного включення, передбаченого графіком.

Джерело: За Збручем

Вам також може сподобатися