Із січня тернопільських малюків вакцинують за новим графіком.

88529_1424094140_31103100 Відтепер щеплення роблять двомісячним немовлятам, а не тримісячним, як було до того. Ревакцинації проводитимуть у чотири та шість місяців, а не в п’ять і шість, як минулого року. Загалом новий календар не має істотних відмінностей, однак невеликі корективи, вважають медики, дозволять підсилити дитячий імунітет та зробити його стійкішим до інфекційних хвороб.

Згідно з умовами нового календаря, перше щеплення немовлятам проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та гемофільної інфекції буде проводитись у 2-місячному віці. Повторна вакцинація передбачена дітям у 4-місячному віці. Наступна ревакцинація, яка проводитиметься з метою захисту від гемофільної інфекції, виконуватиметься при досягненні дитиною одного року. Щеплення проти правця, дифтерії та коклюшу передбачено в два етапи: в 6 та 12 місяців, розповіла начальник відділу епідеміології та санітарної охорони території ГУ Держсанепідемслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Ревакцинація проти поліомієліту проводитиметься дітям 6-місячного віку, згодом – у 18 місяців, опісля – при досягненні дитиною шести та чотирнадцяти років.

Від захворювання на дифтерію та правець – дітям та молоді у 6, 16 та 26 років, а згодом – дорослим через кожні 10 років. Тому навіть людям похилого віку, особливо тим, які працюють у сільському господарстві або часто перебувають на природі, краще завчасно звертатись до медичного закладу з метою проведення профілактичного щеплення, адже правець є дуже небезпечним захворюванням.

Одразу ж після народження немовляті виконають щеплення від гепатиту В. Повторна ревакцинація від цього захворювання передбачена при досягненні дитиною одного та шести місяців.

На третю та п’яту добу з моменту народження дитині повинні зробити щеплення від туберкульозу. Проведення ревакцинації передбачене в 7-річному віці.

Крім того, за згодою батьків дітям можуть бути проведені щеплення від гепатиту А, вітряної віспи, коклюшу, краснухи, грипу, епідемічного паротиту (свинки), менінгококової та ротавірусної інфекцій і деяких інших захворювань.

Дотримуватися вимог нового календаря щеплень можна лише за наявності необхідних вакцин, наголошує Марія Павельєва, а в області з цим неабияка проблема. Торік їх катастрофічно не вистачало, тому показники охоплення щепленнями в області є доволі низькими.

– Щеплення проти дифтерії та правця отримали лише 0,5% дорослого населення, – каже Марія Павельєва. – Ця ситуація є небезпечною, тому що імунітет населення знижується. У результаті можемо очікувати ріст захворюваності. Вакцини проти цього захворювання в області майже не було. Діти у 6 років щепилися  на рівні  0,7%. Лише 33,3% дітей до року отримали щеплення проти дифтерії, кашлюка та правця. Проти поліомієліту – 65,5%, порти дифтерії – 30,6%. Була проблема із щепленням проти туберкульозу. У наявної вакцини закінчився термін придатності, тому вона не використовувалася. У результаті велика кількість дитячого населення не була щеплена у пологових будинках. Відповідно майже не проводилась і ревакцинація у 7 років.

Дещо кращі показники вакцинації проти кору, паротиту та краснухи. Щеплення проти цих захворювань отримали 46,8% дітей до року та 36,4% – у шість років.  У достатній кількості було гепатитної вакцини. Відповідно у пологових будинках було щеплено 70,5%. Загалом вакцинальний комплекс дітей до одного року отримали лише 47%.

Варто зазначити, що вакцини для проведення щеплень, які є обов’язковими, постачають централізовано. У вільному продажі цих препаратів немає. Єдине –  частину вакцин з категорії рекомендованих для застосування  можна купити в аптеках на замовлення. Втім вартість їх висока, а зважаючи на курс валюти, ціна змінюється щодня, звичайно, у сторону збільшення. Крім того, пацієнт повинен надати рецепт лікаря, мати при собі сумку з холодильними елементами, у визначений термін доставити вакцину в лікувальний заклад і лише тоді при відсутності протипоказів отримати щеплення.

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися