Невипадкові пожежі знищують природний заказник на Тернопільщині

FJ1A4084 Під Тернополем горить десятки гектарів Чистилівського орнітологічного заказника. Великі чорні куски попелу долітають аж до центру міста.

Це невипадкові пожежі. Щороку примітивні мешканці Пронятина та Білої підпалюють природні чагарники, аби зачистити невідомо для чого території.

«Не займайтеся х…йньою, – сказав чоловік років сорока кореспонденту «Тернополян», який порався з грабельками біля свого дому у Білій. – Ви не там фотографуєте. Це все правильно роблять: підпалюють ще біля «коси» і полум’я все спалює аж до Чистилова».

«Для чого ви все це робите?», – запитав кореспондент. Чоловік відповів: «Щоб тут ціле літо всяка шушара не шлялася! Та й тут тернопільські сміття своє висипають. Жити неможливо!».

Після цього діалог не склався. Білецький «абориген» не піддавався на доводи про знищення природнього заказника.

Така картина відбувається щороку. Селяни палять сухі очерети та траву, аби зачистити територію для випасання худоби. Інколи таке відбувалося, коли свої гнізда вже звили пернаті і навіть встигли відкласти яйці. Галас тоді відбувався неймовірний. Птахи ще довго кружляли над своїм зогрілим заживо, або ще ненародженим потомством.

Підпали переважно відбуваються під вечір. Дим лягає низько над землею, встелюючи всі навколишні території. Сморід доноситься і до Тернополя.

Десятки випалених разом із всім живим гектарів, сотні осередків загоряння. Свого часу, автор цих рядків неодноразово звертався до міліції. Та жодного разу правоохоронці не відреагували вчасно. Кілька разів міліціонери через кілька тижнів спромоглися відзвонитися ледь не вимогою прийти і дати пояснення районному відділку.

FJ1A4096

Джерело: Тернополяни

Вам також може сподобатися