«Реанімаційний Пакет Реформ» презентували у Тернополі

55Провести реформи у країні можна лише завдяки ефективному діалогу між владою і громадою.  На цьому наголосив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра під час презентації «Реанімаційного Пакету Реформ», яка відбулася 13 березня у Тернопільській міській раді.

«Зараз немає сенсу дискутувати, чи потрібні реформи, – зазначив Леонід Олексійович. – Всі ми розуміємо, що нам потрібні зміни. Можна згадувати неодноразові  спроби реформування різних галузей суспільного життя, які відбувалися протягом останніх 15-20 років. Я підтримую думку, що будь-які реформи – це незручно. Однак це можливість змінити спосіб життя на рівні особистості, села, міста, країни. Головне – це реакція громад базового рівня. З власного досвіду можу сказати, що лише 10% громад готові взяти на себе збільшення повноважень і відповідальності. Це низький відсоток перед проведенням двох глобальних реформ – децентралізації  влади, передачі повноважень на місця та адміністративно – територіальної реформи, інших реформ які пропонує ваша ініціатива».

За словами Леоніда Олексійовича,  на Тернопільщині діє спеціальний консультаційно-дорадчий орган – Суспільна рада з впровадження реформ. До нього  входять представники місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, провідні науковці, представники громадських організацій.

«Мета Суспільної ради з впровадження реформ – забезпечити повноцінну підготовку для ефективного впровадження та реалізації на Тернопільщині реформ, окреслених «Стратегією-2020».  Для нас дуже важливо, щоб суспільство не стояло осторонь процесу реформування, а активно долучалася до нього. Адже від його результату залежить майбутнє країни», – резюмував заступник.

Довідково: Реанімаційний Пакет Реформ – ініціатива громадських активістів, експертів та журналістів, що об’єднались для пришвидшення реформування країни.

Ідея створити РПР виникла в січні 2014 року на Майдані. Активісти вирішили спрямувати енергію протесту мільйонів людей у творче русло – реформування країни. Замість того, щоби говорити про розбіжності, разом взятися за реформи, які змінять країну для всіх громадян України на Заході, Сході, Півдні та Півночі. Навколо РПР об’єдналося понад 300 експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників з 50-ти найвідоміших українських аналітичних центрів та громадських організацій. Учасники РПР разом розробляють законопроекти, добиваються їхнього ухвалення та контролюють втілення реформаторських законів.

Учасники ініціативи РПР розробили “Дорожню Карту Реформ для Парламенту VIII скликання” – документ, який містить покрокові плани впровадження у 18 найважливіших галузях, де кожен крок підкріплений окремим законопроектом.

Після утворення нової більшості у Парламенті VII скликання, було ухвалено 29 законів, які розробляли чи доопрацьовували експерти Реанімаційного Пакету Реформ”.

Вам також може сподобатися