З 1 квітня у Тернополі суттєво подорожчає тепло і гаряча вода

podatokТеплова енергія для населення подорожчає на 86%, – таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг. Тариф на теплову енергію так би мовити “перехідний”, на його основі проводять розрахунок основного тарифу на опалення і водопостачання для населення. Його ж мають встановити уже в найближчі кілька днів. У “Тернопільміськтеплокомуненерго” кажуть, ймовірно основний тариф теж зросте на 86%.

Враховуючи зростання ціни на природний газ, а також тарифу на електричну енергію Національна комісія прийняла рішення «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для потреб населення «Тернопільміськтеплокомуненерго». Ці тарифи почнуться діяти з 1 квітня цього року.

– Тариф на теплову енергію практично не застосовується, але він є основою для розробки тарифу на послуги централізованого опалення і гарячого водопостачання. Національна комісія скорегувала тариф відповідно двох складників. Газ природній, з першого квітня його ціна на виробництво теплової енергії зросла з 1309 гривень до 2994, 50. Тариф на електроенергію був на рівні 1,03 без ПДВ, а зараз 1,38, – розповів заступник директора КП “Тернопільміськтеплокомуненерго” Володимир Онишків.

Тариф на теплову енергію зросте на 86%. Скільки ж платитимуть мешканці будинків стане відомо наприкінці цього тижня – на початку наступного. Ймовірно, що з 1 квітня тепло і гаряча вода для населення теж здорожчає на 86%. Та навіть і цей тариф для підприємства буде збитковий, кажуть у “Тернопільміськтеплокомуненерго”.

– Розрахунки підприємства готували у 2012 році. Весь пакет документів був прийнятий комісією, опрацьований і прийнятий у 2012 році. І тільки у 2014 році були розраховані по цих розрахунках тарифів. Складові, закладені у 2012 році, у 2014 році змінилися, а у 2015 тим більше. Національна ж комісія корегує тільк енергетичну складову: газ і електроенергію, – каже Володимир Онишків.

Джерело: ТВ-4

Вам також може сподобатися