Чого очікувати від новопризначеного Владики?

Teodor12 березня 2015 року, з Ватикану надійшла звістка про те, що Святіший Отець Франциск, надав свою згоду на обрання Синодом Єпископів УГКЦ о. Теодора Мартинюка, СУ, дотеперішнього Ігумена Святоуспенської Унівської Лаври, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Єромонах Теодор (Тарас Мартинюк) народився 1 лютого 1974 р. у с. Дора (тепер – м. Яремче), Івано-Франківської області. Слід зазначити, що с. Дора, окрім своєї давньої історії, котра сягає ще часів розквіту Римської Імперії,а на території села археологи знаходять багато артефактів ще давніших часів,має і іншу історію. Більш сучасну, але значноглибшу. Дора є своєрідною колискою для духовних покликань. Звідти вийшли більше ніж сорок священиків і понад п`ятдесят монахів. Сама назва села трактується етнографами, як ” освячений хліб”.

Проте, з Тернопільщиною новий Владика також має давні стосунки.

У 1989 р. він вступив до Кременецького педагогічного коледжу ім. Т. Шевченка у м. Кременець,на факультет праці і креслення, який закінчив у 1993 р. зі спеціальністю вчитель праці, креслення та гуртків декоративно-прикладного мистецтва. Проте, не педагогічна нива простелилась Тарасу Мартинюку.

7 липня 1993 р. він вступає до Святоуспенської Унівської Лаври Студійського Уставу. Перший постриг і монаше ім`я Теодор отримав 2 січня 1994 р.

У 1994 р. був направлений на навчання до Вищої духовної семінарії у Любліні (Польща).

У 1995 і 1996 роках навчався у Літній богословській школі в Уневі. 28 серпня 1997 р. отримав малу схиму.

28 липня 1999 р. єпископом Юліяном (Вороновським) рукоположений на єродиякона, а 20 січня 2000 р. єпископом Юліяном (Гбуром) – на єромонаха.

У 2001 р. у Люблинському Католицькому Університеті захистив магістерську дисертацію.

У 1999-2001 роках брав участь у приготуванні документів до беатифікації мучеників УГКЦ.

З 2001 р. по 2003 рік виконував обов’язки економа Святоуспенської Унівської Лаври, з 2003 р. по 2005 р. був настоятелем Святомихайлівського монастиря Студійського Уставу у м. Львові.

У 2005 р. розпочав студії Східного Канонічного Права у Папському Східному Інституті у Римі.

Літом 2006 і 2007 рр. студіював французьку мову у Institut Catholique у Парижі, а літом 2008 р. у École Privée de Français pour l’International у Парижі.

У 2008 р. захистив ліцензіят зі Східного Канонічного Права у Папському Східному Інституті.

У 2008-2009 роках студіював юриспруденцію на Факультеті Канонічного Права у Папському Григоріанському Університеті у Римі, отримав диплом – Specializzazione in Giurisprudenza.

1 лютого 2010 р. захистив докторську дисертацію зі східного канонічного права у Папському Східному Інституті у Римі.

У 2010 р. обраний на п’ять років ігуменом Святоуспенської Унівської Лаври.

З 2011 р. викладач східного канонічного права у Папському Східному Інституті у Римі. Виконував обов’язки заступника Голови Ради Вищих Настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ. Член Товариства Українських Каноністів УГКЦ. Така ось біографія нового єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської Єпархії.

Чого очікувати від новопризначеного Владики ? Актуально: свіжого руху оновлення. Бо надто відчутна різниця між діяльністю церковних спільнот і рухів у Львові й Тернополі. Надто помітні в нас розбіжності між Духом і Істиною. Безперечно, що Львів завжди був на щабель вище, бо там “собор Юра, резиденція Патріарха, монастирі і видавництва. Там УКУ і Семінарія…” Але… Хто б яких висот не досягнув – це не привід для власної маргіналізації. Хочеться, одним словом, свіжого побожного вітру.

Многая літа, Владико!

Джерело: Погляд

Вам також може сподобатися