Тернопільське обласне управління водних ресурсів – лідер галузі в Україні

vod-resТернопільське обласне управління водних ресурсів зайняло перше місце в Україні згідно комплексної оцінки результатів діяльності Державного агентства водних ресурсів України, за підсумками роботи у 2014 році. Такий високий результат свідчить про високий професіоналізм керівництва, наполегливу працю робітників, фахівців та спонукає до подальшої активної діяльності для втілення всіх планів.
Протягом останніх років управління системно впроваджує заходи з оптимізації й інтенсифікації виробничих процесів, вишукує резерви, розширює фронт робіт та спектр послуг. Виконуються будівельні, інженерно-вишукувальні, проектні роботи, надаються послуги з лабораторних досліджень води й ґрунтів, проводяться роботи з буріння свердловин. Здійснюється структуризація парку машин і механізмів.
Меліоративний комплекс області забезпечує ефективність використання земель. Всього в області налічується 165,6 тис. га меліорованих земель, 4741,9 км каналів осушувальної мережі, 3044 гідротехнічних споруд. З них на балансі облводресурсів знаходиться близько 1,5 тис. км міжгосподарських каналів та 781 гідротехнічна споруда, 18,5 км захисних дамб, польдерна насосна станція.
Останніми роками силами працівників облводресурсів та міжрайонних управлінь водного господарства забезпечується розвиток та екологічна безпека меліоративних систем, проводились роботи по захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів та сільськогосподарських угідь. В результаті реконструйовано 1 км захисних дамб, розчищено 2 км русел річок, захищено 5 садиб і 25 га сільськогосподарських угідь.
Крім цього розчищено і поглиблено 75 км ділянок річок, 70 га ставків, 280 км каналів; залужено й заліснено 40 га та упорядковано 150 км прибережно-захисних смуг; ліквідовано й упорядковано 275 несанкціонованих сміттєзвалищ, в результаті чого збільшено водність річок на 60-80 куб. м3/добу; попереджено замулення 175 км русел річок та потрапляння в них 180 тон сміття, відновлено, упорядковано та облаштовано 155 джерел. Залучено кошти місцевих бюджетів та орендарів водних об’єктів на ремонт 70-ти гідротехнічних споруд; винесення в натуру 94 га прибережно-захисних смуг; поглиблення 584 га водойм.
Постійно і наполегливо проводиться організаційна робота щодо надання в користування водних об’єктів. На даний час із 912 водойм орендуються 521, загальною площею 7372 га.
Проведена повна ідентифікація водних об’єктів області (ставків, водосховищ, джерел, річок) та створений веб-портал «Водні об’єкти Тернопільської області» (http://maps.vodgosp.te.ua/), на якому можна отримати інформацію про кожен водний об’єкт. Надана характеристика, фотографії, є прив’язка до місцевості й можливість переглянути в режимі супутникової зйомки. Інформація постійно оновлюється й редагується завдяки зворотному зв’язку.
Здійснюються заходи щодо забезпечення функціонування моніторингу поверхневих вод, контроль за якісним станом. Для цього в лабораторію моніторингу вод та грунтів облводресурсів було придбано ряд приладів, які дали можливості розширити перелік хімічних показників для визначення складу води та ґрунту. У переліку новітніх засобів вимірювальної техніки лабораторія має такі сучасні прилади, як термореактор лабораторний «Терміон», аналізатор рідини «Флюорат-02-3М», полуменевий фотометр CL-378, муфельна піч СНОЛ.
Не останнє місце в діяльності управління займає пропагандистська робота, спрямована на популяризацію та дбайливе ставлення до водних ресурсів, їх збереження та відновлення. Встановлені водоохоронні знаки, інформаційні стенди. Організовуються просвітницькі заходи з метою привернення уваги громадськості до стану водних ресурсів, дбайливого ставлення до природних і штучних водних об’єктів.
За останні роки в діяльності меліораторів пройшли позитивні зміни в усіх аспектах. Відремонтовані адміністративні будинки, виробничі бази, створюються комфортні умови для роботи і відпочинку працівників галузі.
Міжрайонні управління водного господарства для догляду за міжгосподарськими осушними системами забезпечені мотокосами, бензопилами, кущорізами та іншим необхідним інвентарем, обладнанням, які щороку оновлюються.
Для виконання виробничої програми у 2014 році були задіяні 13 одноковшових екскаваторів, 15 бульдозерів, 9 тракторів з екскаваторним обладнанням, 8 вільних тракторів, 24 одиниці вантажного транспорту, 6 автомобільних кранів та інша спецтехніка.
Облводресурсів – лідер області із проектування й будівництва новітніх систем краплинного зрошення. Такі системи забезпечують зволоження і внесення в ґрунти поживних речовин, мають високу ефективність, знижують експлуатаційні витрати, мінімізують шкідливий вплив на довкілля, забезпечують економію води. Управління тісно співпрацює з передовими сільськогосподарськими виробниками області – СТОВ «Україна» Підволочиського району, фермерським господарством «Гадз» та ін.
З перших днів проведення антитерористичної операції на сході управління підтримує військових. Профспілковим комітетом облводресурсів налагоджено тісну співпрацю з волонтерами Логістичного центру допомоги бійцям АТО, які організовують збір і доставляють допомогу військовим на схід. Протягом 2014 року передано 2,5 тонни продуктів, пальне, 6 спальників, теплі речі та новорічні гостинці. Підвідомчі організації облводресурсів виготовили 24 пічки, які були доставлені в зону АТО для обігріву бійців. Також працівники управління здавали кров для поранених військовослужбовців. Управління і надалі продовжує надавати допомогу: організовано збір дитячих речей та іграшок для переселенців зі сходу; у вільний від основної роботи час працівники долучаються до волонтерської діяльності. За весь період АТО управлінням надано допомоги на суму понад 100 тис. гривень.
Працівники налаштовані активно допомагати бійцям та переселенцям, всі зусилля спрямовувати для якнайшвидшого досягнення спільної перемоги.
На сьогоднішній день управління не зупиняється на досягнутому і працює на перспективу, має на майбутнє багато цікавих планів та задумок, які втілюються в життя.

Вам також може сподобатися