Тернопіль: «Ноїв ковчег» – дім для маленьких сердець

Нехай ми не зможемо врятувати всіх, кого б нам хотілося.
Але ми зможемо врятувати набагато більше,
ніж ті, хто навіть не намагається.
Пітер Скотт

11131824«Загалом, зрозуміти собаку і навчитися читати її думки не так уже й важко. Собака не вміє прикидатися, дурити і казати неправду, бо не вміє говорити. Собака – свята», – такі чудові слова написав про братів наших менших Аксель Мунте – шведський лікар та письменник. І це правда, адже собака – прямодушна і чесна за своєю природою, інколи її вчинки варті багато більшого, ніж слова окремих людей. На жаль, найкращий друг людини не завжди отримує життя, на яке заслуговує. Чи ви коли-небудь задумувалися про те, що випадає на долю безпритульного собаки? Одні з них народжуються на вулиці, хтось губиться, інших просто викидають. Наступного разу, коли будете проходити повз чотириногих мешканців вулиць, загляньте в їхні мудрі очі і запитайте себе, чим ви можете бути корисним для того, хто надіється саме на вашу допомогу. Насправді, допомогти безпритульним тваринам просто. У Тернополі є люди, які працюють над цим уже не один рік. Мова піде про «Ноїв ковчег».
«Ноїв ковчег» – це громадська організація, котра розпочала своє існування у серпні 2009-го року. Її діяльність носить виключно соціальний характер із метою захисту безпритульних тварин, зокрема їх лікування, стерилізації, догляду та утримання. «Ноїв ковчег» функціонує на базі Центру стерилізації та післяопераційного утримання безпритульних тварин, що в селі Дичків Тернопільського району. Догляд за тваринами здійснюють волонтери. Тут завжди раді новим обличчям і свій внесок до спільної справи може зробити кожен. За словами волонтерів охочі допомогти зовсім різних вікових категорій – це і діти, і студенти, і люди похилого віку. Праця кожного у підсумку дає свій великий результат. У питаннях харчів допомагають, в основному, прості люди, деколи – магазини і навіть ресторатори. А в однієї з волонтерок це захоплення переросло в професію – вона заснувала свою справу «Зооняня Тернопіль», що надає послуги по догляду за собаками та іншими домашніми тваринами.
Сьогодні в Центрі стерилізації та післяопераційного утримання безпритульних тварин проживає 40 собак. Звичайно, притулок фізично не може вмістити всіх потребуючих допомоги тварин. Їх потрібно щоденно годувати, слідкувати за здоров’ям, прибирати за ними у вольєрах. Це потребує витрат та часу. Саме тому координатори проекту вагому увагу приділяють заохоченню населення до волонтерської роботи. У Дичкові не вистачає чоловічих рук, частіше зголошуються допомогти чомусь дівчата та жінки. І хоча волонтерки тут із чоловічою силою волі, але деякі із видів робіт потребують саме чоловічих рук. Користуючись нагодою хотілось би заохотити тернопільських хлопців та чоловіків не залишатися осторонь і знайти час для благодійної справи. Благодійність – цікава справа: людина, по факту, віддає – сили, час, кошти, а, насправді, отримуєш набагато більше – вдячність, відданість, можливість змінити чи навіть врятувати чиєсь життя.
У «Ноєвому ковчезі» значну увагу приділяють пошуку нових господарів його мешканців. За цьогорічну зиму дівчатам вдалось прилаштувати більше 100 собак. Як то кажуть, добре, коли діти прилаштовані. І це правда, бо кожен «вихованець» цього закладу – дитя і не важливо, чи це цуценя, чи вже доросла собака зі своєю історією. До слова кажучи, потрапляють сюди й породисті собаки.

Вони чекають на свого господаря!
Історії собак від волонтерки Вероніки, яка люб’язно зголосилася показати нам притулок і познайомила із його добрими мешканцями.
•    Барсік – кобель, 3 роки, метис румунської карпатської вівчарки. Мегадобряк і шикарний компаньйон. Віддається тільки в приватний сектор на вільний вигул, підходить для молодої сім”ї з маленькими дітьми. Його історія – попередній господар тримав його на короткому ланцюгу і бив, тому віддаємо тільки в добрі і відповідальні руки!

image001

•    Блек – самець, 5 років, метис лабрадора-ретрівера з американським пітбультер’єром. Має специфічний характер, конфліктує з іншими тваринами і недолюблює чоловіків, підходить тільки для сміливої і сильної дівчини! Його історія – неадекватне виховання попереднім господарем, потім – довге жебракування на вулиці… Чекає на вольову людину, яка дасть йому шанс не бути приспаним!

image003

•    Цезар – самець, 8 років, німецька вівчарка. Солідний, спокійний та добрий, відданий людині і мріє про свій затишний куточок! Попередні господарі викинули його хворим на зупинці в місті! Але, підлікувавшись, він все-таки чекає на чуйного господаря! Поважний вік – це не вирок!

image004

•    Діна – самка, 1,5 роки, стерилізована, метис російської гончої. Має цікаву натуру, активна і весела, дуже добра, але трошки боязка до чужих людей. ЇЇ історія – ще цуциком її підкинули на “притулок”, худесенькою і малесенькою. Виросла гарною собакою, але, на жаль, спіткала її сумна доля – в неї стріляли… Вижила, вилікувалась і тепер повністю здоровою вона чекає на добрих господарів, яким би довірилась, натомість подарувавши багато позитиву!

image006

•    Бім – самець, 6 років, метис джек-рассел-тер’єра. Дуже спокійний, але має характер. Підходить для літніх людей в приватний сектор на вільний вигул. Його історія – ще в молодому віці його підібрали на вулиці, але через кілька років вирішили позбутись мотивуючи тим, що завели іншого породистого собаку! Він сумує, але живе надіями зустріти людину, якій складе компанію!

image007

image009
Якщо вам припали до душі Барсік, Блек, Цезар, Діна чи Бім, телефонуйте за номером – (097) 77 75 273.

Історії колишніх мешканців притулку із щасливим завершенням

•    Блек – самець, 5 років. Був збитий машиною в Березовиці, була складна операція – лапу збирали по шматочках, довго лікували, шукали старих господарів, а знайшли нових в Бережанах. Тепер він здоровий і щасливий у відповідальних руках!

image011

image013
•    Джолі – самка, була знайдена на вулиці в напівмертвому стані, пройшла реабілітацію і швидко знайшла нову сім’ю з Бережан.

image015

image017
•     Ківі – самка, 3 роки. Мала задавнені укуси, які перетворились на свищі і собака заживо гнила зсередини. Була проведена дуже складна операція, довго проходила курс лікування та реабілітації в сім’ї, в якій і лишилась жити! Довго підбирали їй ім’я і, виявилось, відгукується на Ківі!

image019

image021

image023

•    Умка – самка, 5 років. Нагуляла венеричну саркому, потрапила до притулку, була прооперована і поки проходила важкий курс хіміотерапії, знайшлись її господарі! Щоб не сталось таких пригод з вашим улюбленцем, будьте уважні, де ваш собака гуляє і з ким!

image025

image027

За сприяння «Ноєвого ковчегу» та за кошти благодійників проводиться стерилізація безпритульних тварин, після чого вони проходять обов’язкову реабілітацію та повертаються на свої звичайні місця проживання. Досягти бажаних темпів стерилізації не вдається через нестачу фінансування. На сайті «Ноєвого ковчегу»  активно працює форум, а також групи в соціальних мережах, де люди, охочі вибрати нового вихованця або надати допомогу притулку, можуть отримати необхідну інформацію.
Якщо ви не байдужі до тварин, маєте бажання і можливість допомогти, ви можете зробити будь-який внесок у благородну справу. Сьогодні притулку потрібні:
1. Фінансова допомога – гарантуємо повний звіт за кожну пожертвувану гривню.
2. Матеріальна допомога: їжа для тварин, ветеринарні препарати, спеціальні попони для тварин, протипаразитні засоби, вітаміни, бинти, вата, миски, нашийники, повідки, покривала, простирадла, подушки, будматеріали (дошки, пінопласт, тирсоплита, бляха), допомога працею у притулку тощо.
3. Допомога при утриманні та перетримці тварин.
4. Транспортування тварин – зазвичай супровід собак на стерилізацію з місця
перебування та до місця перебування.
5. Допомога особистим часом – зловити тварину та супроводжувати її.
6. Фотографування тварин.
7. Друк поліграфічної і рекламної продукції (листівки, оголошення, картки, брошури).
8. Розповсюдження листівок і оголошень (роздача, розклейка).
9. Навчально-виховна робота і агітація, запрошення нових людей в команду.
10. Юридична допомога.
11. Допомога у спілкуванні з владою.
12. Робота зі ЗМІ.
13. Допомога при перекладі текстів на інші мови та з інших мов.
14. Пошук спонсорів.
15. Підтримка нашої організації в мережі Інтернет.
16. Розробка проектів, які сприяють популяризації ідей гуманного відношення до тварин та привертають увагу до проблеми безпритульних тварин.

За всю надану допомогу волонтери «Ноєвого ковчегу» обіцяють відзвітувати перед громадськістю, показати тварин, за потреби організувати зустрічі з ветеринарами.
Отож, якщо відчуваєте в собі потребу і бажання допомагати і готові взяти безпосередню участь у порятунку та поліпшенні умов життя безпритульних тварин, тепер ви знаєте, що робити.
Телефони для отримання детальнішої інформації: (067) 351 72 45, (096) 277 14 51, (097) 227 43 51.
Якщо вашу тваринку треба перетримати, вигуляти чи підстригти та ін., можете скористатись послугами «Зооняні» – 0984187116, 0954987242.
Юлія Хім’як

Вам також може сподобатися