За тиждень на Тернопільщині стартує ЗНО-2015!

20120516125641Трохи більше тижня залишилось абітурієнтам та випускникам для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. На відміну від попередніх років, цей предмет у формі тестування складатимуть усі без винятку. А оцінка за продемонстровані знання буде врахована ще й як державна підсумкова атестація.

Учасників побільшало

Цьогоріч для реєстрації на ЗНО учасники мали півтора місяця – з 5 січня до 20 лютого. Уперше навчальні заклади самостійно формували комплект документів і відправляли їх до регіонального центру оцінювання якості освіти. Сталося це не випадково. Річ у тім, що в цьому році державна підсумкова атестація з української мови та літератури буде проходити у формі ЗНО. Тому школи у певній мірі причетні до організації тестування. Випускники минулих років, учні та студенти системи профтехосвіти та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації могли самостійно провести реєстрацію та персонально відправити пакет документів до регіонального центру. В підсумку на тестування з української мови та літератури зареєструвалося 7595 учасників. Це трохи більше, ніж торік. На збільшення показника вплинули одразу два фактори. По-перше, сертифікати минулих років втратили чинність. І тепер бажаючі вступити у вуз мають складати незалежне оцінювання покторно. По-друге, як уже зазначалося, ЗНО є водночас державною підсумковою атестацією.

Тестування з української мови та літератури відбудеться 24 квітня, що практично на місяць швидше, ніж у попередні роки. Це пов’язано з тим, що роботи потрібно перевірити до завершення навчального року. Натомість основна сесія пройде з 3 до 26 червня.

Традиційно найбільш популярним предметом після української мови та літератури є історія України, на яку зареєструвалося  понад 4400 абітурієнтів. Понад 3500 учасників планують здавати тести з математики. Доволі багато учасників зареєстровано на біологію та географію – понад 2600 та 2350 випускників. Тести з англійської складатимуть 1786 учасників, з фізики –  майже 1100. Небагато осіб виявили бажання спробувати свої сили у знанні іноземних мов: французької – 20, російської – 30, німецької – 160 та іспанської – 1.

– Цього року учасники мають можливість складати тестування з української мови і літератури та математики двох рівнів – базового та поглибленого. Щоправда, на останній зареєструвалося дуже мало випускників. Це пов’язано з тим, що вищі навчальні заклади не виставили поглибленого рівня на свої напрямки підготовки. Винятком є близько десятка вузів України. Усі вони знаходяться поза межами області. За результати тестування той, хто складав поглиблений рівень, отримає дві оцінки: одну – за базовий, іншу – за поглиблений. Відповідно в абітурієнта збільшуються шанси на конкурсному відборі у навчальному закладі. Щодо тестування з української мови та літератури, то при умові, що учасник обере поглиблений рівень, він отримає три оцінки. Перша – за базовий рівень, друга – за поглиблений, третя – як оцінка за державну підсумкову атестацію, – каже відповідальний за проведення ЗНО в Тернопільській області Юрій Шайнюк.

Прохідний поріг визначать після тестування

У цьому році вперше пороговий бал визначатимуть уже після тестування. Робитимуть це за двома методиками, розробленими іноземними науковцями. Прохідний бал відображатиме мінімальну кількість правильних відповідей, які може дати найбільш непідготовлений абітурієнт. Для кожного предмета цей поріг буде іншим. У попередні роки він становив 124 бали. За прогнозами спеціалістів центру оцінювання якості освіти, для деяких предметів цей показник зменшиться, для інших, навпаки, – збільшиться.

– Наразі група депутатів Верховної Ради ініціюють прийняття закону про повернення сертифікатів минулих років у використання. Проаналізувавши результати тестування минулих років, з’ясувалося, що середній бал учасника становить 136 балів. Мова йде про абітурієнтів, які фактично провалили тести. Можливо, частина вузів згідні на таких учасників навчального процесу. Інше питання – чи може студент, який не освоїв шкільної програми, освоїти програму вищої школи і чи потрібні країні такі спеціалісти, – каже Юрій Шайнюк.

Якщо у попередні роки випускники, які не планували вступати у вищі навчальні заклади, могли не здавати ЗНО, то зараз тестування з української мови та літератури є обов’язковим для всіх, адже воно водночас є державною підсумковою атестацією. Без цієї оцінки школяр не зможе отримати атестата про середню освіту.

Учасники тестування з окупованих територій, які планують складати ЗНО у нашій області, можуть зареєструватися до 20 квітня. Ті, хто встиг зробити це у встановлені терміни, складатимуть тестування з іншими учасникам. А хто зареєструвався після 20 лютого, українську мову здаватиме на додатковій сесії 9 червня. Інші предмети – разом з рештою учасників за затвердженим графіком. Наразі на додаткову сесію зареєстровано четверо випускників-переселенців. Не виключено, що ця цифра може збільшитись. У залежності від того, скільки учасників зареєструються, буде прийнято рішення, складатимуть вони ЗНО у Тернополі чи поїдуть в Івано-Франківський центр оцінювання якості освіти.

Загалом в області створять тридцять три пункти тестування, з них дванадцять – у Тернополі. Планувалося, що запрошення на ЗНО учасники отримають поштою. Та у зв’язку з подорожчанням паперу, друку та поштового зв’язку Український центр оцінювання якості освіти змінив свою позицію і прийняв рішення надсилати запрошення на персональну сторінку кожного абітурієнта. На неї учасник може зайти ввівши номер та пін-код сертифіката.

За словами Юрія Шайнюка, вже всі зареєстровані учасники отримали запрошення на ЗНО з української мови та літератури на свої персональні сторінки. Крім запрошення, учасник повинен мати з собою паспорт (у випадку його відсутності, свідоцтво про народження)  та сертифікат. Абітурієнтам радять запастися ручками з чорною пастою. Також можна взяти з собою ліки та воду в прозорій пляшці.

Залежно від предмета тестування триває від 2 до 3,5 години. При необхідності учасник має право покинути аудиторію, але цей час йому не компенсується. Залишати пункт тестування до завершення роботи не можна. Заборонено використання технічних засобів та друкованих інформаційних матеріалів. Під час технологічної перерви застосовуватимуть металошукачі. Абітурієнт, який не з’явився  на тестування з поважних причин, може скласти тести під час додаткової сесії.

Джерело: Номер один

Вам також може сподобатися