На субсидії на одну тернопільську сім’ю припадатиме близько 8 тис. грн. на рік

2Уряд очікує, що субсидії отримають 12-15 мільйонів громадян. На одну сім’ю Кабінет міністрів виділяє близько 8 тисяч гривень на рік. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк в інтерв’ю програмі “Події тижня” на телеканалі ТРК «Україна».

Він нагадав, що зараз середній розмір субсидії на місяць на одну сім’ю – 360 гривень: «Ми підняли цю суму вдвічі».

Уряд, за словами Арсенія Яценюка, очікує, що субсидії отримуватимуть 3 мільйона домогосподарств – тобто від 12 до 15 мільйонів громадян: «На одну сім’ю це 8 тисяч гривень протягом року».

Для цих виплат Уряд передбачив у Державному бюджеті до кінця поточного року 24,5 мільярда гривень.

Глава Уряду зазначив, що провів розмову із Міністром соціальної політики Павлом Розенком щодо ходу реалізації спрощеної процедури надання субсидій і отримання громадянами заяв та декларацій для отримання субсидії. Арсеній Яценюк повідомив, що Міністр побував у 13 селах Житомирської, Вінницької і Київської областей: «Він поговорив з людьми у хатах. У цих хатах люди вже отримали відповідну заяву».

За загальною статистикою, підкреслив він, документи для оформлення субсидії отримали 90% домогосподарств країни. За його словами, в травні субсидії вже повинні бути призначені. Він також зазначив, що перед початком опалювального сезону, восени, будуть ще раз направлені громадянам бланки заяв і декларацій на отримання субсидії.

Спрощена система надання субсидій, наголосив він, має на меті «максимально уникнути контакту між службою соціального захисту і людиною, щоб люди в чергах не стояли»: «Ми спочатку призначаємо субсидію, а тільки після цього служби будуть перевіряти, чи достовірні дані в декларації. Якщо недостовірні, тоді ми в людини запитаємо, чому вона збрехала. Якщо достовірні – людина отримає відповідне призначення субсидії на календарний рік».

Принцип призначення субсидій, за словами Арсенія Яценюка, – «той, хто має більші доходи – платить більше, а хто має менші доходи – той менше платить».

Вам також може сподобатися