Тернопільський став заселять мальками

thumb_82500_news_mМальків товстолобів, коропів, білих амурів, щуки чи судака повинні цьогоріч заселити у Тернопільський став. Ці риби борються з цвітінням водойми і заростанням її очеретом, лататтям та іншими різновидами вищої водної рослинності.

На закупівлю матеріалу для зариблення Тернопільського ставу піде близько півмільйона гривень. Принаймні саме стільки виділили з міського бюджету   розпоряднику коштів – Управлінню житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради.

– Ми неодноразово звертались із пропозиціями  щодо вирішення проблем із браконьєрством та зарибленням водойми до міськради,  – каже  директор  ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля»  Андрій Об’єщик. –  Результатом усіх цих перемовин стало виділення міськрадою грошей на закупівлю матеріалу та зариблення ставу. Також ведемо зараз перемовини про методи охорони тієї риби.

Інформацію про намір заселити мальків у водойму підтвердили  у відділі благоустрою та екології міськради. Одначе, у деталі ще не вдаються, мовляв тільки-но подали заяву на проведення  тендеру. І суми не конкретизують, мовляв, це – закрита інформація.

– Якщо все буде добре, то тендер відбудеться 27 чи 28 травня, – каже начальник відділу благоустрою Олег Соколовський. – Справа у тому, що, як повідомили нам, матеріалу для зариблення  в області нема…Але є він в інших обласних центрах. І невідомо, чи знайдуться охочі взятись за це. Приміром, коли ми оголосили тендер у галузі регулювання чисельності безпритульних тварин, то охочих не було.

За словами пана Соколовського, інформація про проведення тендеру невдовзі з’явиться на сайті держзакупівель. Але, як їх повідомили, у державі невдовзі намічаються зміни у тендерному законодавстві, тож, можливо, доведеться корегувати умови проведення тендеру.

– Необхідність зариблення ставу справді є, – додає пан Соколовський. – На це неодноразово вказували фахівці. Тож ми звертались з листами і в рибоохорону, і до іхтіологів щодо рекомендацій – чим і у якій кількості заселяти.

Так, як повідомили у рибоохороні, чим і у якому відношенні заселяти –  вирішували, враховуючи результати контрольних ловів, проведених іхтіологічної службою  попередніх років та спостережень і аналізу виловів рибалками-любителями.

Зокрема, рекомендовано  такі види риби і у такому співвідношенні: товстолоб білий  – 35% – для боротьби з цвітінням водойм, товсто лоб строкатий – 15%, короп – 25%, білий амур – 15% – для боротьби із заростанням вищою водною рослинністю, судак звичайний або щука звичайний – 10% до загальної кількості зарибку.

– Враховуючи виділену суму, йдеться  про закупівлю десяти тонн матеріалу, – додає Андрій Об’єщик. – Сподіваємось, що  саме стільки і потрапить у водойму.

Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися