Тернопіль поділили на 42 виборчі округи

56203_1Центральна виборча комісія визначила кількість одномандатних округів у кожному населеному пункті. 25 жовтня кожен виборець Тернопільщини зможе проголосувати за партію, підтримати кандидата в депутати на своєму окрузі та вибрати голову свого населеного пункту.

ЦВК розподілила округи пропорційно до кількості виборців за даними Держреєстру. Тернополяни вибиратимуть представників у 42 округах. До цього їх було 60. Відповідно до змін зменшиться і кількість депутатів міської ради.

Цікаво, що в Чорткові ЦВК визначила аж 34 округи, хоча кількість виборців там значно менша ніж у Тернополі.
Поменшає і депутатів обласної ради – тепер їх буде 64, одномандатних виборчих округів по області відповідно стільки ж.

Вже у суботу, 5 вересня розпочнеться офіційна виборча кампанія. Після цього ЦВК оголосить детальну інформацію про конкретні адреси виборчих комісій, їхніх голів та загальний склад.
Цієї осені вибори до міських, районних та обласних рад відбуватимуться за новою системою, так званою «пропорційною з преференціями», хоча експерти неодноразово підкреслювали її неоднозначність та доволі ускладнену систему голосування. В селах діятиме «мажоритарка». Мерів міст де виборців більше 90 тисяч, зокрема у Тернополі, обиратимуть абсолютною більшістю голосів (тобто 50% + 1 голос). Найімовірніше – у два тури.
Вибори відбудуться на всій території України окрім окупованих територій Криму та Донбасу, проте у підконтрольних районах Донецької та Луганської області вибори все ж проведуть.
Із детальним поділом округів можна визначитися на сайті ЦВК http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=41132&what=0

Вам також може сподобатися