У Лановецькому районі рятують музей

310Експонати музею, що розповідають про жахіття Другої світової війни у Молоткові

Лановецького району буде врятовано. Над музеєм зведуть новий дах.

Вже багато років приміщення музею Меморіального комплексу «Молотківська трагедія» потребує ремонту. Внаслідок протікання даху завдається шкода матеріалам експозиції, які інформують про звірства нацизму у селі Молотків. Понад 70 літ минуло з того часу, як в один день нацистськими карателями було знищено (спалено живцем, розстріляно, вбито) 617 молотківчан.

Цього року, із приходом на посаду голови райдержадміністрації Юліана Сіранта вдалось домогтись включення до списку  для фінансування з державного фонду регіонального розвитку проект реконструкції даху районної комунальної установи “Меморіальний комплекс-музей “Молотківська трагедія”.  В даний час кошти з державного бюджету в розмірі майже 267 тисяч гривень уже надійшли.

Нещодавно, 11 вересня укладено угоду з управлінням капітального будівництва Тернопільської обласної державної адміністрації та відділом культури Лановецької РДА про співфінансування об’єкту «Реконструкція даху районної комунальної установи «Меморіальний комплекс – музей «Молотківська трагедія», а вже в середу, 16 вересня, заплановано початок довгожданих робіт. Віриться, що музей, експозиція якого розповідає про жахливі події, які поставили село на Тернопільщині в один ряд з Білоруською Хатинню і багатьма  іншими селами України, буде врятовано. Для майбутнього вдасться зберегти  ще одну частинку документальних свідчень історії України в часи Другої світової війни.

Вам також може сподобатися