На тернопільському ринку у розпалі сезон маслюків

index Найбільше зараз у лісах маслюків, також є сироїжки, “польські” гриби. Грибники кажуть, що скоро почнуться підосичники і опеньки

Сезон грибів у розпалі. Грибники з сумками, відрами, мішечками стоять на всіх ринках і перехресті шляхів, аби продати лісові дари. За кілограм маслюків просять 15-20 гривень. Рижики і підберезовики віддають по 25-35 грн, а за білі просять 100 грн за кілограм.

На питання, де збирати, відповідають, що треба шукати місця з соснами, і не обов’язково це ліси. Гриби є навіть у посадках серед полів. В опитуванні на сайті 20minut.ua грибники своїх місць не розкривають. Проте читач Vito таки надіслав фото зібраних грибів і зазначив, що знайшов їх на Лановеччині.

Пані Галина продає гриби біля „шостого” магазину. Каже, що мала три відра, а останні гриби віддає по 15 грн за кілограм, хоч раніше продавала за 18. За двокілограмову торбинку жінка просить 25 грн. Розповідає, що гриби в її сім’ї збирають чоловік із сином. Збирають біля Манюків, за 5-6 км від села, де живуть. Каже, що грибів зараз багато. Трапляються не тільки маслюки, а й лисички і підберезники, та найбільше таки маслюків. А опеньок майже немає, де-не-де лише починаються.

Маслюків є багато, де сосни, навіть посеред поля, якщо є посадка, то там будуть гриби, – каже пані Галина.

Жінка додає, що гриби не лише збирають на продаж, а й готують для себе.

Треба їх почистити, добре промити і відварити, – розповідає господиня. – Маслюки довго не варять, не так, як опеньки. Достатньо годину-півтори поварити. Хоча чоловік знається на грибах, завжди після варіння кидаю в каструлю цибулину. Якщо вона білою залишається, то гриби правдиві. Так не тільки маслюки перевіряють, а й усі гриби.
Джерело: 20 хвилин

Вам також може сподобатися