Власники авто перерахували в місцеві бюджети Тернопільщини 4,7 млн гривень транспортного податку

avtoЗа деcять місяців 2015 року платники транспортного податку перерахували до місцевих бюджетів Тернопільщини 4,7 млн грн або 89% від нарахованої річної суми. Зокрема, 1,1 млн грн податку або 23% від загальної суми сплачено юридичними особами та 3,6 млн або 77% сплачено фізичними особами.

Найбільша кількість громадян – платників транспортного податку, а це 57%, зареєстрована у місті Тернополі, 11% – у Тернопільському районі та майже 7% – у Теребовлянському районі. Щодо юридичних осіб – платників транспортного податку, то 45% їх знаходиться у місті Тернополі, майже 13% – у Тернопільському районі та 10% – у Гусятинському районі.

Варто нагадати, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, а також нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні легкові автомобілі з об’ємом циліндрів двигуна більше 3000 куб. см та використовувалися до 5 років. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн за кожен легковий автомобіль, який є об’єктом оподаткування. Звітний період дорівнює календарному року.

У разі переходу права власності автомобіля від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Вам також може сподобатися