Обрали нового голову Тернопільської районної ради

biznes-1_chinovnik-na-kubani-zarabatyvaet-bolshe-uchitelya-ili-vracha_1О 10-й ранку 1-го грудня новообрані депутати Тернопільської районної ради зібрались у сесійній залі, щоб розпочати першу сесію сьомого скликання. Голова районної виборчої комісії ознайомила присутніх із результатами виборів. 5%-вий бар’єр подолали 6 політичних партій.

ГАННА ГАЛИЧ, голова Тернопільської районної виборчої комісії:

«Тернопільська районна в Тернопільській області Партія «Блок Петра Порошенка – Солідарність» – 8 мандатів, Тернопільська районна організація «Радикальної партії Олега Ляшка» – 7 мандатів, Тернопільська районна організація політичної партії «Самопоміч» – 7 мандатів, Тернопільська районна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – 6 мандатів, Тернопільська районна організація політичної партії Громадський рух «Народний контроль» – 5 мандатів, Тернопільська районна організація політичної партії «Громадянська позиція» – 3 мандати».

Таким чином замість звичних 80-ти, зараз є 36 депутатів райради. На першій сесії – всі присутні. Для продовження роботи обрали тимчасову президію у складі 5 осіб. Головуючим вибрали Богдана Ящика. А далі почали визначатися із лічильною комісією для голосування за кандидатів на посаду голови. Якщо до цього всі рішення приймали без проблем, то тут у депутатів виникли запитання до головуючого, який запропонував, щоб у складі лічильної комісії замість 6-ти осіб, було 3-є.

« – Ви порушуєте вже з першої минути регламент! Є регламент! Читайте, шо Ви? Як Ви можете пропонувати лічильну комісію?

–         Значить, дивіться як пише: лічильна комісія обирається на 1 рік…обирається зі складу…по 1-му представнику від партії, які отримали більше 3%. Це старий регламент».

Зійшлися таки на тому, що у лічильна комісія має складатися із  6-ти членів.

БОГДАН ЯЩИК, головуючий тимчасової президії:

«Комісія лічильна виходить тут в фойє для того, щоб оформити перший протокол, обрати голову і секретаріат. Зібратися просьба в фойє там, де ви реєструвалися і оформити перший протокол».

На посаду голови Тернопільської районної ради висунули 2-х кандидатів. Володимира Дзудзила від Партії «Блок Петра Порошенка – Солідарність» та Андрія Галайка від Об’єднання «Самопоміч». Обидва кандидати мали можливість розповісти про себе та дати відповіді на запитання, якщо такі виникали. Закінчивши обговорення, депутати почали таємно голосувати. Після чого лічильна комісія у сесійній залі взялася до підрахунку.

МИКОЛА МИХАЛЬЧИШИН, голова лічильної комісії:

«Галайко. Дзудзило. Дзудзило. Галайко».

У підсумку – 19 голосів за Андрія Галайка, 16 – за Володимира Дзудзила та 1 бюлетень визнали недійсним. Таким чином новим головою Тернопільської районної ради став Андрій Васильович Галайко.

АНДРІЙ ГАЛАЙКО, голова Тернопільської районної ради:

«Урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України, неухильно дотримуватися Конституції України та законів України”.

Після присяги голова Тернопільської районної ради на посаду свого заступника запропонував Арсенія Чудика та оголосив перерву. Повернувшись до роботи, депутати запропоновану кандидатуру не підтримали. Перша сесія районної ради сьомого скликання так і закінчилась. Новообраний голова – наразі без заступника.
Джерело: ІНТБ

Вам також може сподобатися